Ünlü jokey hayatını kaybetti!

Şampiyon jokey Selim Kaya'nın kardeşi Ömer Kaya, bu sabah hayatını kaybetti.

Ünlü jokey hayatını kaybetti!

Jokey Ömer Kaya, Ankara 75. Yıl Hipodrumu'ndaki yarışta atıyla beraber düşerek beyin kanaması geçirmişti. 

30 yaşındaki jokey, 4 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek hayata gözlerini yumdu.Geçtiğimiz hafta Ankara yarışlarında Beybaran" isimli at, jokeyi Ömer Kaya ile yarışın son anlarında devrilmişti. Son düzlükteki sprint sırasında atın altında kalan Kaya beyin kanaması geçirmiş ve kaburga kemiklerinde kırıklar oluşmuştu.

DOKTORLARIN İSTEĞİYLE UYUTULDU

Yenimahalle Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ömer Kaya, yoğun bakıma alındı ardındanMediacal Park'a sevk edildi. Beyin kanaması geçiren Kaya'nın bir süre doktorların isteği ile bir süre uyutuldu. Ancak beyin travması geçmeyen Kaya'nın bu sabah hayatını kaybettiği açıklandı. 

Kaya'nın cenazesinin bugün Ankara’dan uçakla Şanlıurfa’ya götürülmesi beklenirken, merhumun cenaze töreni ile ilgili bilgiler henüz netlik kazanmış değil.
Ömer Kaya, bugüne kadar katıldığı 12 bin 891 yarışta 1571 birincilik elde etti.

30 yaşındaki jokey Ömer Kaya, 2007 yılında henüz 21 yaşında 'Inspector' isimli safkanlaGazi Koşusu'nu kazanmıştı. Şanlıurfalı atçı bir aileden gelen (Kaya Ekürisi) gelen Ömer Kaya şampiyon jokey Selim Kaya'nın da kardeşi. Kaya Ailesi'nin bireyleri ve sevenleri sosyal medya hesaplarından "Ömer için dua edin" mesajları yayınlamıştı.

ÖMER KAYA'NIN KARİYERİ

1996'da Kaya Ekürisi'nin bir bireyi olarak pistlere adım atan ve bir sene sonra 400 yarışta boy gösteren Kaya, kariyeri boyunca yaklaşık 13 bin yarışta at bindi. Bu yarışlarda 1571 birincilik elde edip, 4500 kez tabelada yer bulan Kaya'nın en çok tercih ettiği pist, dünkü kazanın yaşandığı Ankara 75. Yıl Hipodromu'ydu.

ATTAN DÜŞEREK YAŞAMINI YİTİREN JOKEYLER

Bugüne dek çeşitli hipodramlarda Ömer Kaya gibi attan düşerek hayatını kaybeden bazı jokey ve aprantiler şunlar: Müslüm Tumbul, Gürkan Oker, Berat Gökçe, Ömer Yardımcı, Özkan Yıldız, Aktan Bayrak, Mehmet Akar...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER