Hastanede karışan bebekler 4 yıl sonra ortaya çıktı

4 yıl önce Gaziosmanpaşa’da dünyaya gelen bebekler karışınca farklı ailelere verildi. Film gibi olay DNA testi sonucunda ortaya çıktı.

Hastanede karışan bebekler 4 yıl sonra ortaya çıktı

Akıl almaz olay, İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi’nde bulunan özel bir hastanede yaşandı. Adıyamanlı Meryem ve Selahattin D. çifti ve Trabzonlu Yusuf ve Selma K. çiftinin bebekleri aynı hastanede doğum yapmalarının ardından hastanede karıştı.

Trabzonlu Yusuf K., boşanma aşamasında olduğu eşi Selma’dan olan “Eymen” adlı çocuğundan şüphelenmesi üzerine DNA testi yaptırma gereği duydu. Yapılan test sonucunda Eymen’in çiftten olmadığı ortaya çıktı. Aile hemen doğumun olduğu hastaneye başvurdu. Yapılan inceleme sonunca belirlenen diğer aile Adıyaman’dan İstanbul’a çağırıldı. İstanbul’a gelen ailenin çocuğuna da yapılan test sonucunda iki ailenin çocuklarının karıştığı kesinleşmiş oldu.

Adıyaman’dan gelen aile, Trabzonlu çiftin ayrı olduklarını gerekçe göstererek çocukları Cihangir’i vermeyeceklerini ve Eymen’in velayetini de alacaklarını söyledi. Durumun mahkemeye taşınmasının ardından görülen davada ailelerin çocukları iade etmesine ve asıl ailelerinin nüfusuna geçirilmesine karar verildi. Çocuklar psikolog eşliğinde ailelerine teslim edilecek.
 
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER