banner480

Yeni iPad modelleri geliyor

Apple'ın piyasaya sunacağı yeni iPad Pro modellerinin duyuruları Mart ayı sonunda yapılacağı haberleri yayıldı. 3 yeni modelin duyurusu için net bir tarih verilmese de 20-24 Mart arasında olacağı tahmin ediliyor.

Yeni iPad modelleri geliyor

Apple'ın merakla beklenen yeni modellerinin duyurusu için geri sayım başladı. Yeni ürünlerin hangisi olacağı henüz bilinmiyor ancak bilirkişiler bu ürünlerin 10.5 inç boyutundaki tamamen yeni serinin dışında güncellenmiş  modeller 9.7 ve 12.9 inçlikler olmasını bekliyor.  
 
3 yeni iPad Pro modeli sunulacağı beklentilerinin ardından bunların duyurusunun da bu ay içinde yapılması bekleniyor.
  
KGI Securities'tan Ming Chi Kuo, Barclays analisti Blayne Curtis ve ünlü Japon teknoblog Mac Otakara, tanıtımının yapılması beklenen modellerin yanı sıra iPad mini 4 serisinin yerini alması beklenen yeni bir 7.9 inçlik bir ürün de beklediğini açıkladı. 
 
Uzman analist Mac Otakara, geçen ay yaptığı açıklamada Apple'ın Mart ayında düzenleyeceği bir etkinlik sırasında yeni iPad Pro serisinin yanı sıra yeni Apple Watch ve 128 gb depolama alanına sahip, daha geniş bir iPhone SE ürünlerini de tanıtacağını ileri sürmüştü.


 
AIDS’LE MÜCADELEYE DESTEK
 
Apple bunların dışında, Afrika'da AIDS'le mücadeleye katkı sağlamak oluşturulan Product Red kampanyası ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kırmızı renk seçeneği getirecek.
 
Teknoloji devi Apple bu tür bir etkinlik için medya kuruluşlarından herhangi biri ile iletişime geçmedi ve bunun için davette bulunmadı. Apple’ın diğer yıllarda yaptığı ürün lansmanlarına bakıldığı zaman Apple'ın aceleci davrandığı dikkat çekiyor. 9 Mart 2015 yılında yapılan etkinlik için 11-12 gün öncesinden yani 26 Şubat tarihinde davetiye gönderen Apple, geçen yıl 21 Mart'ta yapılan lansman için de 10 Mart tarihinde duyuru yapmıştı.  
 
Yeni ürünlerin duyurusunun yapılmasıyla ilgili diğer bir senaryo ise, Mart ayının geçmesini bekleyerek bahar organizasyonu ile 2014 yılının Mart ayındaki yapılan dördüncü jenerasyon iPad serisinin fiyatlarını 399$ çektiği zamanki gibi basın bülteni şeklinde olabileceği. Bazı söylentilere göre ise 10.5 inç iPad Pro için yaşanan sevkiyat gecikmeleri nedeniyle Apple'ın duyuru tarihini tamamen erteleyeceği ileri sürülüyor.  
 
Apple şirketinin geçtiğimiz 6 yıl boyunca 4 defa Mart etkinliği duyurusu yaptığı düşünüldüğünde bu yıl da etkinlik yapma beklentisi artıyor. 2011 ve 2012 yıllarında yeni iPad modelleri tanıtımı için Yerba Buena Center'ı seçen Apple, 2015 yılında da Apple Watch tarihlerini ve fiyatlamasını açıklamıştı. Geçen yıl ise Town Hall'da 9.7 inç büyüklüğündeki iPad Pro ve iPhone SE duyuruları gelmişti.
 
YENİ MODELİN ÖZELLİKLERİ
 
Açıklanması beklenen bütün 10.5 inç iPad Pro modellerinin daha ince kenarlı olması ve ana ekran tuşunun olmayacağı düşünülüyor. Üstelik quad mikrofonlar ve daha yüksek çözünürlüklü bir ekranla birlikte. Duyurulması beklenen bu tasarımın ayrıca 5.8 inç iPhone cihazının da habercisi olabileceği düşünülüyor. 
 
Yeniden düzenlenen 12.9 inç iPad Pro modeli 12 megapiksel arka kamera ve hali hazırdaki 9.7 inç modelinde olduğu gibi True Tone display özelliğiyle birlikte gelecek. True Tone, ortama uyum sağlamak amacıyla renk ve yoğunluğu otomatik olarak ayarlayabilen, yüksek seviyede dört kanallı ambient ışık sensörleri kullanıyor. Duyurusunun yapılacağı bu yeni modellerin satış fiyatı hakkında ise henüz bir tahmin yapılamıyor.
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482