WhatsApp Status nedir?

Hemen hemen tüm uygulamaların Snapchat'a benzemesi için resmen sırada yarışıyor gibiler. Son olarak WhatsApp uygulaması benzetildi.

WhatsApp Status nedir?

Facebook'un tüm uygulamaları birbir Snapchat'e benziyor. Öyle ki Facebook'tan sonra WhatsApp'a da yeni yeni özellikler geliyor. Tıpkı Instagram Snapchat'ta olduğu gibi şimdi de hikaye kısmı WhatsApp'a da yüklendi. WhatsApp'ın son güncellemesiyle karşılaşan kullanıcılar oldukça şikayetçi. Bugün yapılan güncellemeyle artık eskiden yalnızca düz yazı veya emoji kullanılabilen Status yani Durum bölümü, fotoğraflar ve yazılarla hikayenizi paylaşabileceğiniz süreli bir alana dönüşüyor.

WhatsApp Status nedir?

WhatsApp Status'un güzel tarafı ise istemediğinizde kapatabiliyor olmanız. Anlayacağınız durumlarınıza fotoğraf, video ya da GIF görselleri ekleyebilir, çeşitli emojiler ve çizimlerle bu görselleri kişiselleştirebilirsiniz. Bir durum güncellemesi yayımladığınızda ise 24 saat boyunca profilinizde izlenebilir olacak.  saat sonrasında yok olup gidecek.



Ayrıca bu özelliğin  "görüldü" sayacına sahip olacak. Bu sayede durum paylaşımlarınızın listenizde kaç kişiye iletildiğinin hesabını tutmanız kolaylaşıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 01:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER