banner480

WhatsApp'a gelen yeni özellikle o çile ortadan kalkacak

Dünyanın en popüler haberleşme uygulaması olan WhatsApp için yeni bir güncelleme geliyor.

WhatsApp'a gelen yeni özellikle o çile ortadan kalkacak

Dünyanın en popüler haberleşme uygulaması WhatsApp'ın Windows Phone cihazlar için olan uygulamasında, telefon numaranızı değiştirdiğinizde listenizdeki insanlara haber verebilmenizi sağlayacak olan bir özellik test edilmeye başlandı.

Windows Phone ya da Windows 10 Mobile kullanıcıları, WhatsApp'ın beta sürümünde oldukça önemli bir özelliğe kavuşmuş olacak. Görünüşe göre WhatsApp, artol numaranızı değiştirdiğinizde listenizdeki kullanıcılara haber verebilmenizi sağlayacak. WhatsApp'ıon telefon numaranıza bağlı olması sebebiyle, yeni bir telefon numarası kullanmaya baladığınız anda yaşanan çileyi tahmin etmek güç değil...

LİSTEDEKİ KİŞİLER OTOMATİK OLARA UYARILACAK

Fakat bu yeni özellik sayesinde WhatsApp uygulamasının otomatik olarak listenizdeki kişileri uyarmasını sağlayabileceksiniz. Tabii bu özellik, istenmeyen kişilere yeni numaranın gönderilmesinin de önüne geçmek için çeşitli önlemler almış durumda. Eğer WhatsApp'ın yeni özelliğini aktif ederseniz, karşınıza üç yeni seçenek çıkacak ve bu seçeneklerden ilki tüm listenize yeni numaranızın gönderilmesi olacak. İkinci seçenek ise yalnızca konuşma penceresine sahip olduğunuz kişilere gönderilmesi.

Tabii o sıralarda görüşmediğiniz fakat yeni numaranıza erişmesini istediğiniz kişiler varsa, kendilerine bir mesaj atmanız oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır. Son seçeneğiniz ise hiçbir şekilde başkalarına numaranızın gönderilmemesi. Bu da telefon listesindeki kişilerden kurtulmak isteyenler için ideal gibi görünüyor. Bu özellik şimdilik yalnızca Windows Phone ya da Windows 10 Mobilekullanıcıları için hazırlanıyor gibi görünse de, bir süre sonra Android ve iOSişletim sistemleri için de kullanıcılara sunulacağını düşünüyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482