Ve Facebook'ta Snapchat oluyor

Sosyal ağ Facebook, Snapchat klonu özelliğini ana uygulamasına yüklemeye karar verdi.

Ve Facebook'ta Snapchat oluyor

Facebook, rakibi Snapchat'in özelliğini kopyalayarak Facebook Stories'i piyasaya sürdü. Bu özellik, insanlara 24 saat sonra kaybolan bir dizi video ve fotoğraf yayınlamalarını sağlıyor.
 
Facebook zaten Stories'i diğer birçok uygulamasına getirmişti. Instagram'ın Instagram Öyküleri var. WhatsApp'ın Durum adlı bir özelliği var. Messenger'ın versiyonuna Messenger Day deniyor.
 
Facebook ürün yöneticisi Connor Hayes, Pazartesi günü San Francisco'da düzenlediği basın açıklamasında "Evet, Snapchat'ın öncülük ettiği bir şey. Hikayeler özelliği; insanların fotoğraf ve videoları sosyal uygulamalarda gerçekten paylaşmak istediklerini ortaya çıkarıyor." dedi.

VİDEO-RESİMLERE ÖZEL EFEKTLER
 
Facebook Stories ile, resimlerinize veya videolarınıza Snapchat'ın "lensler" dediği filtreler veya maskeler ekleyebilirsiniz. Örneğin, fotoğrafınıza bıyık, güneş gözlüğü veya göz kamaştıran sakal efekti ekleyebilirsiniz. Ayrıca bir videoyu, Picasso gibi ünlü bir sanatçının stilinde yaratılmışmış gibi görünen şekilde filtreleyebilirsiniz.

 SAAT SONRA KAYBOLACAK
 
Yeni kamera özelliklerine erişmek için, uygulamayı açın ve sağa hızlıca kaydırın. Neyi paylaşmak istediğinize karar verdikten sonra, bir Hikaye olarak yayınlayabilir, Haber Akışınıza ekleyebilir veya Direkt olarak gruplara veya kişilere gönderebilirsiniz. Direkt olarak gönderdiğiniz fotoğraf ve videoların, Snapchat'deki gibi 24 saat sonra silineceğini belirtelim.
 
Facebook Stories özelliği şimdilik bölgesel olarak kullanıma sunuldu. Bakalım Facebook Stories ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacak?

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 02:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER