Snapchat uygulamasından kullanıcılarına müjde!

Popüler uygulama Snapchat, kullanıcılarına bir müjde daha verdi. İsteyen herkesartık kendi filtrelerini oluşturabilecek.

Snapchat uygulamasından kullanıcılarına müjde!

İlgi gören birçok özelliği rakipleri tarafından ödünç alınan Snapchat rekabete geri dönmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde uygulamanın geliştirilmesi için yeni bir özelliğin devreye sokulacağını duyurulmuştu. Artık isteyenler Snapchat'te kendi istediği filtreleri yaratabiliyor. Bu durum da en çok firmaların işine yarıyor. Hazırlanan özel filtrelerle eğlence ile reklam bir araya getirilebiliyor.

Snapchat bu doğrultudaki ilk anlaşmasını Screen Gems ile yaptı. Stüdyo yakın zamanda Underworld: Blood Wars filmini izleyicilerle buluşturacak. Serinin son halkasının tanıtılması için de Snapchat filtreleri kullanılacak. Buraya kadar her şey olağan görünse de anlaşmanın asıl önemli kısmı filtrelerin içeriğine dayanıyor. Blood Wars'un filtresi üç boyutlu selfie çekimine imkan tanıyacak. Yani fotoğrafı sadece tek bir açıdan çekmeye çabalamamıza gerek kalmayacak. Aksine istersek telefonumuzu etrafımızda hareket ettirerek filtrenin tüm ortama yayılması sağlanabilecek. Bu sayede filtre sadece bizi bir vampire dönüştürmekle kalmayacak, bulunduğumuz ortamı da gotik bir havaya büründürecek.

Tabii tanıtım çalışmaları artırılmış gerçeklik ile sınırlı kalmayacak. Atılan snaplerle birlikte filme dair tanıtım amaçlı içerikler de ortaya çıkacak. Underworld 3D filtreleri 29 Aralık'tan itibaren kullanılabilir olacak. (LOG)

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER