Samsung'un yeni ürünü S8 sınırları zorluyor

Samsung'un yeni amiral gemisi olan Galaxy S8 tanıtılmadan önce firma tarafından test edildi.

Samsung'un yeni ürünü S8 sınırları zorluyor

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8'i siz kullanıcılar için test edildi.

DIŞ GÖRÜNÜMÜ

Tasarımı, gücü ve kapsamlı  güvenlik çözümleriyle standart telefon anlayışını tamamen değiştiren S8'in ilk göze çarpan özelliği sınırları zorlayan ekranı.  Köşeleri oval 5.86 inçlik ekrana sahip S8,  çerçeve sistemini ortadan kaldırmış denilebilir. S8+'ta da durum farklı değil.  Burada da  6.28 inç’lik büyüklükte ekranın payı 6.2 inç'e kadar çıkmış. Her iki ekran da 1440 x 2960 piksel çözünürlüklerine sahip.

BÜYÜK RAKİP

Galaxy S8'in en büyük özelliklerinden biri selfie kamerasının 8 MP çözünürlüğe sahip olması.  f / 1.7 diyafram açıklığına ve otomatik odaklama özelliğine sahip yeni 8 MP’lik kamera sensörü, cihazın bu alandaki gücünü de ispatlar nitelikte. Otomatik olarak netlik ayarı yapan ön kamera, düşük ışıkta bile bulanık çekimleri önleyebiliyor. Cihazın arka kamerası ise 12MP F1.7 Dual Pixel ile donatıldı. Telefonda yer alan parmak izi okuyucu, iris ve yüz tarafama özellikleri de güvenlik sınırlarını zorlayıcı nitelikte.

İKİ FARKLI İŞLEMCİ GÜCÜ

Samsung Galaxy S8'de iki farklı işlemci bulunuyor. Bunlar Exynos 8895 ve Snapdragon 835. Her iki yonga da günlük ihtiyaçları karşılamanın son derece ötesinde bir performans sunuyor. Galaxy S8’in işlemcisi, kullanıcıların boyuttan bağımsız olarak hızlı bir şekilde dosya indirebilmesi için 450 Mbps gigabit hızında kadar LTE ve gigabit hızında hazır Wi-Fi bağlantı özelliğini destekliyor.  İki model de ayrıca IP68 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklı olarak tasarlandı.  

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER