banner480

Samsung Galaxy Note 8 hakkında ilginç iddia

Samsung'un önümdeki dönemdeki satışa sunması beklenen yeni modeli Galaxy Note 8 hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Galaxy Note 8'in çift kameralı olacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy Note 8 hakkında ilginç iddia

Artık bir çok firma amiral gemisi modelini çift varyasyon halinde satışa sunuyor. Bunlardan birisi alışılageldik kriter çizgilerine sahipken, diğeri ise RAM, dahili depolama, ekran ve kamera bazında bazı ekstralar içeren plus versiyonları oluyor. Özellikle son dönemde satışa sunulan telefonlara baktığımızda, hemen hemen her amiral gemisi modelinin bir plus versiyonu olduğunu görüyoruz. Bu plus versiyonlar genel anlamda çift kamera, fazla ram ve daha büyük ekran boyutuyla diğer modellerden ayrılıyor.

Ünlü analist Ming Chi Kuo'nun AppleInsider ile paylaştığı yeni bilgiler ise Samsung'un Galaxy Note 8'in arka yüzüne 12MP'lik bir geniş açılı lens ve 13MP'lik bir telefoto lens yerleştireceğini söylüyor. 3x optik zum ise kalite kaybı yaşamadan yaklaşma fırsatı sunacak. Kuo, her iki sensörün de optik görsel dengeleme yeteneğine sahip olduğunu söylüyor.

Böylece Galaxy Note 8'in kamera düzeni, iPhone 7 Plus'a benzer bir hale gelecek gibi görünüyor. Ancak Kuo, Note 8'in kamerasının "çok daha iyi" olduğunu ve henüz çıkmayan iPhone 8'in kamerasına rakip olabileceğini ileri sürüyor.

Kameranın özelliklerini paylaşmakla kalmayan Kuo, Galaxy Note 8'in ekran özelliklerini de sıraladı. Analiste göre cihaz 6,4 inç QHD+ OLED ekranla gelecek. Cihaz, Samsung'un son amiral gemileri gibi çok ince bir ekran çerçevesiyle gelecek. Parmak izi tarayıcısı, iris tarayıcısı ve Exynos 8895 yonga seti, Kuo'ya göre Galaxy Note 8'in özellikleri arasında da yer alıyor.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482