Periscope artık Türkiye'de faaliyet gösteremeyecek

Twitter'ın canlı yayın platformu olan Periscope'da Türkiye'de hizmet veren Periskop adlı şirket, yasal tedbirler gereğince dava açtı.

Periscope artık Türkiye'de faaliyet gösteremeyecek

Twitter'ın canlı yayın aracı olan Periscop'a Türkiye'de hizmet veren şirket Periskop tarafından dava açıldı 

Firma Periscope'a erişimin engellenmesini istedi. Bunun üzerine ihtiyati tedbir kararı alındı. Yenişafak'ın haberine göre Periskop İletişim ve Prodüksiyon Hizmetleri LTD. ŞTİ'nin Periscope'a açtığı davada marka hakkına tecavüz edildiği gerekçe olarak gösterilerek ihtiyati tedbir uygulanması yönünde karar verildi.

Alınan karar şu şekilde;

"PERİSCOPE ENGELLENECEK"

 "İhtiyati tedbir isteyen vekili, marka tecavüzüne esas teşkil eden davalı Twitter'e ait Periscope isimli mobil uygulama diger davalılara ait Ios ve Android işletim sistemleri üzerinden kullanıcılara ulaştırıldığını ve söz konusu mobil uygulamaya erişimin engellenmesini, ayrıca yine mobil uygulamaya ait web sitesi olan www.periscope.tv internet sitesine ve @periscopeco isimli twitter kullanıcısının da dava konusu tecavüzün yer bulduğu diğer kaynaklar olduğunu ve tedbiren erişime engelleme kararı verilmesini, ayrıca yine davalıların Periscope adı altında tüm reklam ve tanıtım çalışmalarının ihtiyati tedbir yoluyla önlenmesini talep etmiştir."

Periscope uygulamasına, twitter hesabına, internet sitesine önümüzdeki saatlerde erişimin engellenmesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER