banner480

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tanıtılıyor

Sonunda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus resmiyete kavuştu. Bu telefonların kasası piyasada bulunan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'la aynı. Gümüş, uzay grisi ve altın renk seçenekleri var.

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tanıtılıyor
Sonunda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus resmiyete kavuştu. Bu telefonların kasası piyasada bulunan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'la aynı. Gümüş, uzay grisi ve altın renk seçenekleri var. Telefonlar Aerospace sınıfı alüminyum ve camın üzerinde 7 kat bir işlem görmüş. Apple'ın açıklamasına göre yeni iPhone'larda bir telefondaki en dayanıklı cam kullanılmış. Suya ve toza dayanıklılar.
 
iPhone 8'de 4.7 inç'lik, iPhone 8 Plus'ta ise 5.5 inç'lik Retina HD ekran yer alıyor.
 
Telefonlara güç veren A11 Bionic oldukça yetenekli. A11'de 6 çekirdek bulunuyor. İki çekirdeğin performansı A10'dan %25, diğer dört çekirdeğin performansı da %30 daha fazla. Bununla birlikte telefonlarda Apple tasarımı özel GPU yer alıyor. A10'dan %30 daha fazla GPU performansı sunuyor.
 
iPhone 8'in arkasında 12 MP'lik tek ana kamera bulunurken, iPhone 8 Plus'ta 12+12 MP çift kamera var. Açıklamalara göre yeni renk filtresi, sensörler ile birlikte kameralar mevcut modellere göre daha detaylı fotoğraflar çekiyor. Apple tasarımı ISP var. Bu sayede piksel işleme performansı daha yükseltilmişken, düşük ışıkta otofokus yapılabiliyor.
 
İşte yeni iPhoneiPhone 8 şimdiye kadar bir akıllı telefonda en yüksek kalitede video yakalama özelliğine sahip. 240 FPS'de 1080p. iPhone 8 Plus ile daha doğal bokeh etkisi sunuyor. iPhone 8 Plus'ta yeni Portrait Lighting özelliği var. Bir portredeki ışığı değiştirmeye, filtre yerine değişiklik yapmaya izin veriyor.
 
Kameralar artırılmış gerçeklik yeteneğiyle dikkat çekiyor. Bu sayede gerçek mekanlarda oyunlar oynayabilir, hatta telefonları havaya tuttuğunuzda takım yıldızlarının isimlerini görebilirsiniz.
 
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ta kablosuz şarj özelliği bulunuyor.
 
TeknoKulis ekibi lansmanı canlı takip ediyor.
 
APPLE TV 4K
 
Apple TV, 4K desteğiyle gelecek, yeni iPhone etkinliğinde tanıtılacak derken sonunda Apple resmi duyuruyu yaptı.
 
Tam olarak adı Apple TV 4K olan cihazda isminden belli olduğu gibi 4K desteği var. Uzun zamandır istenilen bir özellikti ve sonunda Apple medya cihazının yenisinde yer verdi. Açıklamaya göre Apple, 4K filmleri hizmete sunmak için Netflix ve Amazon Prime Video ile birlikte çalışıyor. 4K filmler HD filmler ile aynı maliyete sahip olacak.
 
Bununla birlikte üründe iPad Pro'dan bildiğimiz A10X Fusion sistem çipi var.
 
Altı çekirdekli A10X Fusion'da üç güçlü çekirdek (Çekirdeklerin adı Hurricane) uygulamalardan, düşük güçlü diğer üç çekirdek (Bu çekirdeklerin adı da Zephyr) arka plan görevlerinden sorumlu olacak görünüyor.
 
Güçlü donanıma sahip olduğu görülen Apple TV 4K'ya özel oyunlar olacak ki, Apple zaten bu konuya önceden beridir iyice odaklanmıştı. Yeni Apple TV'nin fiyatı 179 dolar. 15 Eylül'de ön siparişe açılacak, 22 Eylül'de satışa çıkacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482