İPhone 8'in fiyatı onaylandı!

Şu aralar teknoloji gündemini en çok meşgul eden konulardan biri Apple'ın önümüzdeki dönemde satışa sunacağı iPhone 8. Cupertino merkezli teknoloji devinin iPhone'un 10. yılına özel olarak tasarladığı iPhone 8, özelliklerinin dışında çıkış fiyatıyla da şu an oldukça merak konusu.

İPhone 8'in fiyatı onaylandı!

iPhone 8 fiyatı ile ilgili şimdiye kadar birçok iddia ortaya atıldı. Bu iddiaların birçoğu genel anlamda aynı doğrultu oldu. Apple'ın iPhone 8 fiyatı için 1000 dolar civarında bir etiket belirleyeceği, şu an teknoloji sektöründe ağırlık kazanmış durumda.

Dünyanın önde gelen analiz firmalarından biri olan Glodman Sachs’ta bu fiyatı geçtiğimiz gün onayladı. Goldman Sachs'ın önemli isimlerinden biri olan Simona Jankowski konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Jankowski, ''iPhone 8 fiyatı 999 dolar ve 1099 dolar arasında değişebilir. Bence Apple 128GB ve 256GB’lık iki farklı versiyon satışa sunacak'' ifadelerini kullandı.

Ünlü analistin yeni iPhone fiyatlarına yönelik tahminleri ise şu şekilde;

iPhone 8 (128GB) – 999 dolar
iPhone 7S – 649 dolar
iPhone 7S Plus – 769 dolar

iPhone 8'in Amerika'da 1000 dolar civarında satışa çıkacağı belli olurken, Türkiye'de ise fiyatının kaç TL olacağı ayrı bir merak konusu oldu. Tahminlere göre iPhone 8 Türkiye fiyatının 5000 TL civarında olabileceği konuşuluyor.


 


 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER