banner480

iPhone 8 ekran çözünürlüğü belli oldu

Dünya devi teknoloji şirketi Apple’ın 10.yıl dönümüne özel olarak çıkaracağı ve farklı yapısıyla dikkat çekeceği söylenen çok yeni akıllı telefonu iPhone 8’in ekran çözünürlüğü belli oldu.

iPhone 8 ekran çözünürlüğü belli oldu

Dünya devi teknoloji şirketi Apple’ın 10.yıl dönümüne özel olarak çıkaracağı ve farklı yapısıyla dikkat çekeceği söylenen çok yeni akıllı telefonu iPhone 8’in ekran çözünürlüğü belli oldu. Bu yılın en çok konuşulan ve merak edilen akıllı telefonlarından biri olan iPhone 8 (diğer bir adıyla iPhone Pro), hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

iPHONE 8 EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Teknoloji analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu yıl içinde piyasaya çıkarması beklenen, geleneksel “Home” butonu ve LCD ekranı geçmişte bırakan sözde "iPhone 8" adlı akıllı telefonun ekranı hakkında ilginç detaylar verdi.Kuo'ya göre iPhone 8, “5,8 inç” büyüklüğünde ve 1242 x 2800 piksel çözünürlüğünde bir ekran genişliğine sahip olacak. Ancak beklenilenin aksine ekranın alt tarafında sözde "Fonksiyon Alanı" olarak belirlenmiş bir bölüm olacak. Bu fonksiyon alanının işlevi tam olarak bilinmese de, alanın muhtemelen cihazla etkileşim kurmak için parmak izi algılama ve ekran düğmesi olarak kullanılabileceği düşünülüyor.


 
Bütün bu özelliklerin sadece tahmin olarak ortada kaldığı ve yetkililer tarafından henüz bir açıklama gelmediği göz önüne alınıyor. Ancak iPhone 8 hakkında tahmin yürüten analistler şimdiye kadar çok da haksız değillerdi.
 
 

 
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482