banner480

iPad mini tarihe karışıyor

Apple'ın teknolojisiyle ilgili yaptığı planlardan elde edilen bilgilere göre iPad mini için yeni bir projelerinin olmadığı ortaya çıktı. Peki, iPad mininin yerini hangi cihaz alacak?

iPad mini tarihe karışıyor

Apple tarafından 2012 yılından bu yana piyasaya sürülen 7.9 inçlik iPad mini için yeni bir planlarının olmadığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Donanım açısından güncelliğini yitiren iPad mini 4, Apple tarafından kullanıma sunulan son mini tablet olabilir.

Apple'a yakın bir kaynaktan alınan bilgilere göre; iPad mini'nin satış rakamlarının Apple'ı istediği düzeyde olmadığını ve kullanıcıların artık mini tablete yönelmemesinden dolayı iPad mini'nin üretimden çekilebileceğini belirtti.

YENİ iPAD UFUKTA GÖRÜNDÜ

Yeni nesil telefonların ekran boyutları olarak 5.5 inç ya da daha büyük boyutlarda olduğu için, kullanıcılar artık mini boyutlardaki tabletlere rağbet göstermiyor. Apple tarafından çok önceden fark edilen bu durumun sonucunda yenilik olması açısından iPad Pro modellerini piyasaya sunmuştu.

MacBook segmentini, MacBook - MacBook Pro olarak şekillendiren Apple, geçtiğimiz ay yeni iPad modelinin çıkacağını duyurarak, yoluna iPad Pro - iPad ikilisi ile devam edeceğinin sinyallerini vermişti.

Önümüzdeki zamanlarda ise iPad Pro 10.5 inç modelinin duyuruya çıkarılacağı söylentisi de iPad mini için artık yolun sonuna gelindiğinin göstergesi olduğu şeklinde yorumlanıyor.   
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482