Instagram’ın devrim niteliğinde yeni özelliği

Sosyal paylaşım uygulamaları arasında en çok kullanılan programlardan biri olan Instagram’ın yeni özelliği devrim niteliği taşıyor. Bu yenilik sayesinde Instagram her yerde kullanılabilecek.

Instagram’ın devrim niteliğinde yeni özelliği

F8 geliştirici konferansında yapılan açıklamaya göre Instagram, kısa süre içinde gelişmekte olan dünya ülkelerinde de büyüyecek. İnternet kullanımının kısıtlı olduğu coğrafyalar için geliştirilecek olan özellik, çevrimdışı kullanılabilme ile internet bağlantısı olmayan ya da bağlantı sıkıntısı olan ortamlarda da kullanılabilecek.

İNTERNET YOKKEN DE BAĞLANTI KURULABİLECEK

Instagram hesaplarında bulunan mesajlar, beğenme, kaydetme ve yorum yapma gibi özellikleri çevrimdışı olunduğu zaman da kullanılabilecek. Yeni işlev, Instagram’ı, internet ağının her zaman yeterli olmadığı gelişmekte olan ülkelerde kullanımı kolaylaştırmak üzere yapıldı. Diğer yandan Facebook, Snap'e darbe vurabilecek sanal gerçeklik temelli kamera efektleri getiren Camera Effects platformunu da tanıttı ama bu özellik şimdilik Instagram'da kullanılamayacak. Facebook uygulamasıyla görüntülenebilecek.
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER