banner480

Google Chrome reklamlarını önleyeceğini açıkladı

Dünyanın en büyük arama motoru Google, internet tarayıcı programı olan Chrome’un önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek yeni versiyonunda internette karşımıza çıkan rahatsız edici reklamları engelleyeceğini açıkladı.

Google Chrome reklamlarını önleyeceğini açıkladı

Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Chrome’un piyasaya sürülecek yeni versiyonunda kullanıcıların girdiği internet sayfalarında karşılarına çıkan reklamlar ve otomatik oynamaya başlayan müzikli görüntüleri engelleyebileceği belirtildi.

Diğer yandan, internet sitesi sahiplerinin çoğunun reklam gelirleriyle kendi işlerini ekonomik olarak hallettiklerine dikkat çekilirken, Google’ın reklamları filtrelemek için ücret isteyeceği ve bu ücretin yüzde 10’unu alacağı söyleniyor.REKLAMLAR STANDARTLARA UYGUN GÖSTERİLECEK

Buna göre, kullanıcılar tarafından ziyaret edilen internet sayfalarını tamamen reklamsız görmek için cüzi bir ücret ödeyeceği, ücret ödememeleri halinde ise internet sitelerinde sadece belirlenmiş standartlara uyan reklamların gösterileceği ifade edildi.

Açıklamada, Google’ın internetteki reklamlar için daha iyi bir standart oluşturmayı amaçlayan "Coalition for Better Ads" adlı topluluğa katıldığı ve bu topluluğun standartlarına uymayan reklamların kullanıcılara gösterilmeyeceği bilgisine yer verildi.SAYIYI AŞAN SİTELERDE HİÇBİR REKLAM GÖSTERİLMEYECEK

Google’ın belirli kriterleri sağlamayan reklamları filtreleyerek kullanıcılara gösterilmeyeceği vurgulanırken, filtrelenen reklam sayısında belli bir sayıyı aşan sitelerde ise kullanıcılara hiçbir reklam gösterilmeyeceğinin altı çizildi. Chrome’un yeni versiyonunun kişisel bilgisayarlar ve mobil cihazlar için kullanıma sunulacağı bildirildi. Uzmanlar, üçüncü parti reklam engelleyici uygulamaların internet kullanıcıları arasında yaygınlaştığına işaret ederek, bunun şirketlerin reklam gelirlerine zarar verdiğini belirtti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482