Facebook’ta yeni dönem başlıyor

Facebook'un CEO'luğunu yapan Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada yapılan yeniliklerin müjdesini verdi. Zuckerberg ; Instagram, Whatsapp ve Mesenger’a eklediği hikaye özelliğini Facebook’a getirdiğini açıkladı.

Facebook’ta yeni dönem başlıyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan Facebook, diğer rakipleriyle aralarında yaşanan rekabete yetişmek için yenilikler yapmaya devam ediyor. Zuckerberg, Facebook’a getirilen hikaye özelliklerine ek olarak filtrelerden, maskelere ve dinamik objelere, hatta tek izlemelik doğrudan mesajlara kadar Snapchat’de kullanılan bütün özelliklerini bünyesine kattığını duyurdu.
 
INSTAGRAM HESAPLARINDA HİKAYE TUTTU AMA DİĞERLERİNDE TUTMADI 

Instagram hesaplarında kullanıcılar tarafından çok beğenilen hikaye özelliği, Whatsapp ve Messenger tarafından kullanıldığında yeteri kadar ilgi görmemiş, hatta çok fazla eleştirilere maruz kalmıştı. Ayrıca bu ayın sonuna doğru artık Facebook Messenger, duyurusunu yaptığı bir açıklamada ile bazı işletim sistemlerini desteklemeyeceğini duyurmuştu.
 
WINDOWS PHONE'LARDA MESSENGER DESTEKLENMEYECEK

Şirketin yaptığı resmi açıklamaya göre Windows Phone 8.1 ve daha altında olan işletim sistemlerini kullanan telefonların Facebook Messenger’a olan desteği sona erdi. Messenger da WhatsApp’ın yaptığı gibi Android 2.2 Froyo işletim sistemi içinde artık destek vermeyeceğini açıkladı.
Desteğini durdurma kararı aldığı diğer bir işletim sisteminin de iOS 6.0 sürümü olduğunu açıklandı. Destekleri çekilen bu sistemi kullanan kullanıcılar da telefonlarını yenilemek durumunda kalacaklar.
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER