banner480

Facebook 'güvendeyim' butonunu devreye soktu

Akşam üzeri İzmir'de yaşanan terör saldırısı sonrası sosyal ağ facebook güvendeyim butonunu aktifleştirdi.

Facebook 'güvendeyim' butonunu devreye soktu

Dünyaca ünlü sosyal medya sitesi Facebook, İzmir Adliye'sinde meydana gelen terör saldırısı sonrası güvenlik durumu kontrolü için İzmirli kullanıcılara bildirim gönderdi. Kullanıcılar bu bildirimleri onaylayarak, arkadaş listesinde bulunanlarla paylaşabiliyor.

İzmir'de akşam saatlerinde İzmir Adliyesi'nin hâkim ve savcıların kullandığı C Kapısı önüne mesai çıkışı sırasında bomba yüklü araçla gelen 3 teröristi güvenlik güçleri fark etti. Güvenlik güçleri müdahale edince teröristler bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Saldırının ardından güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı. Patlamanın ardından çıkan çatışmada 2 terörist ölü ele geçirilirken 1 teröristin kaçtığı ihtimali üzerinde duruluyor. Saldırıda 1'i polisimiz 1'i adliye çalışanı olmak üzere 2 şehit varken, 10 kişinin yaralandığı bildirilmişti.

Facebook ise bu terör saldırısı sonrası İzmir'deki kullanıcılarına “güvende misin?” kontrolü için bildirim gönderdi. Kullanıcılar, Facebook'un bu uygulaması ile durumlarını güvendeyim ya da etkilenen bölgede değilim seçeneği ile belirliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 01:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482