Apple karanlıkta parlayan kablo üretiyor

Teknoloji dünyasının hızına yetişmenin ne kadar zor olduğu hepimiz tarafından biliniyor. Yeni teknolojilerdeki en büyük özelliklerden biri insanlara kullanım rahatlığı sunabilen gelişmeler göstermesidir. Dünya devi Apple alındığı iddia edilen bir habere göre, karanlıkta parlayan kabloların geleceği.

Apple karanlıkta parlayan kablo üretiyor

Özellikle geceleri kablo bulmakta zorlanıldığı durumlarda işe yarayacak olan bu yeni kablolar karanlıkta parlama özelliğine sahip.  Apple tarafından yapılan çalışmalar sonucunda kullanıcılara sunulan yeni kablo ile kablo arama derdine son verilecek. Karanlık ortamlarda parlayan ve sinyal verebilen kabloların patenti alındı.

BİLDİĞİNİZ PARLAMALARA BENZEMİYOR

Karanlıkta parlayan kablolar denildiği zaman akla gelen parlak dokunuşlu klasik durumdan bahsedilmiyor. Üzerinde uzun süren çalışmalar sonucunda üretilen bu kablolar ışık saçma özelliğinin dışında kullanıcısına durum bilgisi de gönderebiliyor.Kabloya yerleştirilen farklı renklerde LED lambalar sayesinde ya farklı renkler yanıp sönecek ya tek bir renk yanık kalacak ya da farklı renklerde ki ışıklar durum hakkında bilgi verecek.
Yeni kablo hakkında gelen bilgiler arasında şarj seviyesinin ne durumda olduğu, iPhone'un uyku modunda olup olmadığı gibi bilgilerin de alınabilecek.
 
Şimdilik sadece patent aşamasında olduğu söylenen kabloların üretim aşamasına geçildiği zaman nasıl bir kolaylık göstereceği belli olacak.
 
Patentte yer alan LED sisteminin USB-C, Lightning, Thunderbolt ve diğer tüm Apple cihaz bağlantısı sağlayan kablolar için geçerli olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER