banner480

Android Oreo'da ne gibi özellikler kullanıcıya sunulacak?

Google, bugün başlayacak olan Google I/O 2017 etkinliğinde Android'in yeni sürümünü duyuracak. Android O ile gelmesi beklenen özellikler oldukça dikkat çekici.

Android Oreo'da ne gibi özellikler kullanıcıya sunulacak?

Google, geliştiriciler için düzenleyeceği Google I/O 2017 etkinliklerine bugün start veriyor. Akıllı ev, sanal asistan, VR teknolojileri ve yeni ürünlerin sergileneceği Google I/O 2017 etkinliğinde en çok merak edilen nokta ise yeni Android sürümü.

Android O olarak isimlendirilecek olan yeni sürümün duyurulması bekleniyor.

Basında Android 8.0 Oreo olarak adlandırılan yeni sürüm bir takım yenilikler ile gelecek. Bu yenilikler arasında ise; arka plandaki uygulamarın düşük enerji tüketmesi için yapılacak iyileştirmeler, resim içinde (PIP) ve Hi-Fi ses teknolojilerinin desteklenmesi gibi özellikler dikkat çekiyor.

ANDROİD O İLE GELMESİ BEKLENEN YENİ ÖZELLİKLER

1- Android O sürümü ile artık arka planda çalışan uygulamalar daha az güç tüketecek.

2- PIP özelliği ile resim içerisinde resim görüntüleyebileceksiniz. PIP özelliği bölünmüş ekran özelliğinden farklı çalışacak. Örneğin Facebook'ta gezerken, galerideki bir videoyu ekranın farklı köşelerinde izleyebileceksiniz.3- Bildirim merkezinde kullanıcı odaklı yeni iyileştirmeler yapılacak.

4- iOS'te olan 1Password desteği Android'e de gelecek. 1Password ve benzeri uygulamaların API'ları sisteme entegre edilecek ve bu sayede uygulamalarda ve internet tarayıcısında kullanıcı adı ve şifreleri otomatik olarak doldurabileceksiniz.5- Okunabilirliği arttırmak için yeni bir yazı tipine geçilmesi bekleniyor.

6- Uygulama simgeleri artık tek bir düzen içerisinde olacak. Sisteme entegre edilen özellik sayesinde uygulama simgeleri arayüze uygun bir şekilde adapte edilecek.

7- Android O ile birlikte DCI-P3, AdobeRGB ve Pro Photo RGB renk skalaları desteklenecek.


8- Android O ile LDAC teknolojisi gelecek. LDAC ile kablosuz olarak 24 bit çözünürlüğünde 990 kbps aktarım yapılabiliyor. LDAC ile ayrıca yüksel çözünürlük CD kalitesine düşürülmeden direkt olarak kablosuz kulaklığa aktarılıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482