banner480

Android kullanıcılarını bekleyen tehlike

Gelişen teknolojinin faydası kadar zararını da göz ardı etmemek gerekir. Android kullanıcıları tekrar virüs tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Teknoloji uzmanları tarafından yayınlanan bir rapor ile kullanıcıları tehdit altına alan kötü amaçlı yazılım Play Store'da yayılmaya devam ediyor.

Android kullanıcılarını bekleyen tehlike

Android kullanıcılarını tehlike altına sokan bu virüs tekrardan harekete geçti. Son dönemlerde ortaya çıkan virüs sorunları ile sık sık karşılaşan Android kullanıcıları, işletim sistemlerinin ne kadar güvenli olduğunu sorgulamaya zorunda kalıyorlar.
 
Android kullanıcıları tehlikede!
 
Google Play Store'da kötü amaçlı yazılım paniği yaşanıyor. Banka hesabı ya da benzeri kişisel bilgilerinizi öğrenmek amacıyla geliştirilen Xavier adı verilen kötü amaçlı yazılım, 800'den fazla Android uygulamasına bulaştığı belirlendi.


 
Birçok ücretsiz uygulamaya bulaştığı tespit edilen Xavier virüsü, reklamları kullanarak kişisel bilgilere kolayca ulaşabiliyor. Yaklaşık iki yıl önce tespit edilen kötü amaçlı yazılım, daha da gelişmiş olarak kullanıcıların karşısına çıktı. Uzmanlar, tek bir tık ile bütün özel bilgilerinize ulaşabilen virüs için gerekli güvenlik önlemlerini almanız konusunda uyarıyor.
 
Bu kötü amaçlı virüsü engellemek için yapmanız gereken tek güvenlik önlemi, indireceğiniz üçüncü parti uygulamalarını güvenli geliştiricilerden edinerek bu tür sorunlarla karşılaşma riskinizi azaltmaktır.
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482