banner480

Akıllı cihazlarda FETÖ izi!

Android'in yeni sürümüne sahip akıllı telefonlarda 'muhterem' kelimesi yazıldığında çıkan diğer kelimeler kullanıcıyı çileden çıkarttı.

Akıllı cihazlarda FETÖ izi!
Android'in yeni sürümüne sahip akıllı telefonlarda 'muhterem' kelimesi yazıldığında, Google'ın klavyesi otomatik olarak FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ismini önerince bazı kullanıcılar çileden çıktı. 

Herkezin elinde olan bu akıllı cihazların çoğunda akıllı klavye özelliği bulunuyor. Bu klavye bazı imla hatalarını düzeltme ve sonra kullanılabilecek kelime tahmini yapabiliyor. Ancak aşağıda belirtilen cihazlarda ise öyle bir oyun oynanmış ki "Muhterem" kelimesi sonrası FETÖ ismi çıkması hayrete ve şoke ediyor. İşte o cihazlardan bazıları;

Samsung S6, Samsung S7, Samsung S7 Edge, Samsung S8, Samsung A9 2017, Samsung A5 2017, LG G5, Moto Huawei P10, Samsung Note 5, Lenovo Moto G4

USMED kurucu üyesi Kerem Abadi attığı tweet ile durum hakkında bir kampanya başlattı. Özellikle yeni çıkan ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda karşılaşılan bu çirkin önerilerin durdurulmasını talep ediyor.

 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482