banner480

Yıldırım Demirören: Arda Turan bir dünya markası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Arda Turan'ın gazeteci Bilal Meşe'ye saldırmasına ilişkin olarak, "Arda'nın benim gibi referandum sürecindeki desteğinin de bu olayda etkili olduğunu biliyorum" dedi.

Yıldırım Demirören: Arda Turan bir dünya markası

TFF olağan genel kurulunda gündeme ilişkin açıklamalardan bulunan Yıldırım Demiren, "Arda Turan bir dünya markası, Türk futbolunun değeri" sözlerinde bulunarak "Arda'nın benim gibi referandum sürecindeki desteğinin de bu olayda etkili olduğunu biliyorum" sözlerinde bulundu.

Yıldırım Demirören'in açıklamalarından öne çıkanlar:

'ARDA'NIN YANLIŞINI DOĞRU BİR ŞEKİLDE GÖSTERMELİYİZ'

Arda Turan ile gazeteci Bilal Meşe arasında yaşanan tatsız olay ve Arda'nın milli takımdan çıkarılması konusuna da değinen Demirören özetle şunları söyledi:

"Bir futbolcunun fiili ve sözlü saldırısı asla olmamalı. Arda kaptanımız bir yanlış yapmıştır. Küfrederek, saldırarak bi işler olmaz. Bunu O'na medeni yollarla göstermemiz gerekir. O bir dünya markası kolay yetişmez. Arda bir dünya markasıdır , Türk futbolunun bir değeri.'TERİM GİBİ BİR DEĞERE SAHİP ÇIKMALIYIZ'

Beni de eleştiriyorlar, Fatih hocayı da… Fatih Terim gibi bir değere sahip çıkmamız gerekiyor. Eleştiri olabilir ancak hakaret olamaz. UEFA karanlık bir kabus gibi üzerimize çökmüştü. FETÖ'nün hain saldırısına karşı mücadele verdik.

15 Temmuz'da Türkiye yalnız bırakıldı. Türk futbolu için 5 yıldır her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Türk futbolunun önünü açtık. Devrimler yaptık. omuz omuza verirsek aşamayacağımız bir engel yok. Şimdi birlik olma zamanı, 2018'e gitme zamanı, Euro 2024'ü alma zamanı. Herkesin kendisine çeki düzen verme zamanı."
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482