Türkiye Judo Milli Takım sporcusu Tuğba Zehir'den gündem yaratacak iddia!

Antalya'da düzenlenen Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası'nda 57 kiloda Nazlıcan Özerler'i yenerek birinci olan 25 yaşındaki Tuğba Zehir bomba iddialarda bulundu.

Türkiye Judo Milli Takım sporcusu Tuğba Zehir'den gündem yaratacak iddia!

Bursa Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcusu olan Türkiye Judo Milli Takım sporcusu Tuğba Zehir 7 Aralık'ta kadınlar kategorisi final maçında kupa için Nazlıcan Özerler'le karşı karşıya geldi. 

Karşılaşma sonunda Nazlıcan Özerler'i yenen Tuğba Zehir kupanın sahibi oldu.

Ancak Zehir kupa töreni sonrası Nazlıcan Özerler'in babası Tacettin Özerler tarafından kendisinin darp edildiğini iddia etti.


Tacettin Özerler'in daha sonra spor koridorunda dövdüğünü, yüz, omuz ve göğüs bölgesinde darbe bağlı morluklar olduğunu söyleyen Zehir hastaneden 'darp raporu' aldı.


Polis merkezine giderek şikayetçi olan Tuğba Zehir yaşadıklarını şöyle anlattı:

"17 yıldır judo sporu yapıyorum. Yurt içi ve dışında derecelerim var. Burada 57 kiloda mücadele ettim. Rakibimi yendim. Madalya töreni sonrası rakibimin babası, sporculara kendi yaptırdığı tişörtleri veriyordu. Kürsüde hediyeyi aldım daha sonra kullanmayacağım için masaya bıraktım. Madalya ve kupamı alarak doping kontrolü için odaya doğru yürüdüm. Bu sırada koridora girerken Tacettin Özerler bir anda arkamdan gelerek beni itekledi. Bana, 'Sen kimsin, benim hediyemi almıyorsun' diyerek bağırmaya başladı.


 
"FEDERASYON YÖNETİCİLERİ ARAYA GİRDİ"

O an sessiz kaldım, şok oldum. O sırada kolumdan tutup savurdu ve kapıya çarpıp vurdu. Eliyle yüzüme ve vücuduma vurmaya devam etti. Bunlar olurken sesimizi duyan bazı sporcular ve federasyon yöneticileri araya girdi. Buna rağmen küfür etmeye devam etti. O sırada da bana vurmaya çalışıyordu. Bana şu an çoğunu hatırlayamadığım ağza alınmayacak küfürler savurmaya devam etti.""VERDİĞİ HEDİYEYİ ALMADIĞIM İÇİN..."

Yıllarını spora vermiş bir kadın olduğunu anlatan Tuğba Zehir, "Kadına şiddete hayır' dediğimiz bu günlerde üstelik milli bir sporcu olarak darp edildim, hakarete uğradım. Sebebi de verdiği hediyeyi almamam. Kadın olarak yaşadıklarımın hesabını mahkemede arayacağım. Bunun peşini bırakmayacağım. Yüzümde ve göğsümde morarmalar, çizikler meydana geldi. Aynı zamanda sol omzunda kas zedelenmesi oldu. Olimpiyatlara hazırlanan bir sporcuyum. Olimpiyat kampı için Trabzon'a gideceğim. Ama omzumdan sakatlandım. Yanağım mor. Makyaj malzemesiyle kapatmak zorunda kaldım." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER