"Riekerink 'Bye' diyeceksiniz!"

Vatan Gazetesi'nin yeni yazarı Ertem Şener, derbiyi değerlendirdi.

"Riekerink 'Bye' diyeceksiniz!"

Dile kolay 17 yıldır deplasmanda rakibini yenemeyen G.Saray’da başkan Özbek, şeytanın bacağını kırmak için konuşmalar yaptı bütün hafta boyunca. Öyle ki dün Arena’da toplanan taraftarlarının yanına giderek ‘İnanmayan otobüse binmesin. Kazanmaya gidiyoruz’ diyerek adeta moral aşıladı.
 
Anlaşılan o ki başkan yanlış yerde yanlış konuşmayı yaptı. Bu konuşma takım otobüsünün yanında futbolcularına olmalıydı. Sarı-kırmızılı renklere gönül verenler motive olmuş, inanmışlardı. İnanmayan başta Riekerink ve futbolculardı!
 
Ne yaptığını bilmeyen oyunculardan kurulu bir kadro, ürkek bir oyun. Sneijder uyuttu. Carole ve Sabri topu bırak ileri taşımayı, uzaklaştırmakta bile yetersiz kaldı.  
 
De Jong ve Tolga sanki ilk kez bir araya gelmiş gibiydiler. Eren gol umudun, sakatlanınca Cavanda’yı alıyorsun. Neymiş Selçuk hasta olduğu için oyuna almamış. Yahu son 20 dakikada bile sahaya süremeyeceğin adamı ne diye kulübede tutuyorsun?
 
ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK!
 
8 puan geriden gelip 1 puan önüne aldığın F.Bahçe’ye üstünlüğü her anlamda kaptırdın Riekerink. Bu hatalar zinciri bir bedel gerektirir ki bunun adı da istifa olmalıdır. Üzgünüm artık senin beyliğin bitti artık bye zamanın geldi de geçiyor. F.Bahçe’de Volkan Demirel yere yatmadan maçı bitirdi. Volkan Şen iyi oyuncusun da pas gereken yerde şut atmanın, çalım gereken yerde pas atmanın manasını anlamadım.  

BU maç Robin van Persi’nin zaferidir. Manchester United günlerinden bu yana bir gole bu kadar sevindiğine şahit olmamıştım. Yeniden doğdu. 17 yılın gerginliği F.Bahçe’de de vardı maç öncesinde ama dakikalar ilerledikçe sarı-lacıvertli oyuncular da anladı geleneğin bozulmayacağını. 

G.Saray’da ise öğrenilmiş çaresizliğin çaresizliği devam ediyor. Riekerink ile de olmadı. ‘Bye Riekerink’ten sonra bakalım 18 yıllık özleme kim son verecek.

Kaynak: Şampiy10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER