banner480

Muharrem Usta'dan Rizelilere mesaj

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Çaykur Rizespor ile oynadıkları maç sonrası Rize ekibinin küme düşmesiyle ilgili olarak üzgün olduklarını dile getirdi. Şanssızlıklarının, küme düşecek takımı belirleme maçının Trabzonspor'a denk gelmesi olduğunu vurguladı.

Muharrem Usta'dan Rizelilere mesaj

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Çaykur Rizespor'un küme düşmesiyle ilgili olarak "Rizeli kardeşlerimizin üzüntüsü karşısında gerçekten bizler de üzgünüz" dedi. Usta, yaptığı açıklamada, Trabzonspor ve Çaykur Rizespor'un ülkenin saygın kulüplerinden olduklarını ve her zaman birbirlerine ihtiyaç duyduklarını belirtti.
Başkan Usta, "Trabzon ile Rize arasına kimse girmemeli." dedi. "Maalesef bu durum bizim adımıza büyük bir talihsizlik oldu. Çaykur Rizespor kümede kalsaydı iki şehir arasında uzun yıllara dayanan sorunun da çözüleceğini biliyorduk. Bunu keşke başarabilseydik ama inanın tüm çabalarımıza rağmen olmadı" şeklinde konuştu. Başkan sözlerine şu şekilde devam etti:
"Empati yaptığımızda onların son maçta bizden iyi bir sonuç bekleme hakları tabii ki vardı.? Biz bu beklentiyi, komşuluk beklentisini tüm çabalarımıza rağmen karşılayamadık.? ?Herkes emin olsun ki çok istedik ancak olmadı, bunun adı futbol.? Sonucun böyle olmasını ve var olan sorunun derinleşmesini ister miydik?? Tüm Rizeli kardeşlerimizin üzüntüsü karşısında gerçekten bizler de üzgünüz"

Muharrem Usta, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sorumluluk sahibi herkesi sağduyuya davet ediyoruz. Yıkmak kolay ama onarmak zordur. Bizler zor olanı başarmak zorundayız. Kardeşliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde sorumluluk sahibi olarak davranmamız kaçınılmaz bir gerçektir. Bizler sorunlardan beslenerek dargınlık ve kırgınlıkları körükleyen değil, var olan sorunları çözebilen tarzda yolları yürüyün bireyler olmalıyız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482