Lionel Messi hakemden özür diledi

Arjantin Milli Takımı'nın Şili ile oynadığı karşılaşmada yardımcı hakeme küfür ettiği gerekçesiyle 4 maç men cezası alan Lionel Messi, konu hakkında dikkat çeken sözlerde bulundu.

Lionel Messi hakemden özür diledi

İspanya'nın en köklü gazetelerinden El Mundo Deportivo gazetesine açıklamalarda bulunan Barcelona'nın dünya yıldızı Messi, yardımcı hakeme küfür etmediğini belirterek, "Yardımcı hakeme Brezilyalı'ydı. Ne söylediğimi gayet iyi anladı. Dostane bir şekilde konuştuk. hiçbir zaman onu aşağılamak istemedim" yorumunda bulundu.

FIFA tarafından 4 maçın yanında 10 bin İsviçre frangı (36 bin 500 Türk Lirası) para cezasına da çarptırılan 29 yaşındaki futbolcu, "Sözlerimle yardımcı hakemi rahatsız ettiysem özür dilerim. Kendi kendime söylendim, kesinlikle direkt hakeme karşı küfür etmedim. Açılan soruşturmanın, bana karşı herhangi bir yaptırımı olmadan kaldırılmasını talep ediyorum." dedi.

MARADONA MESSİ'Yİ SAVUNDU

Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona ise, Messi'ye verilen 4 maç men cezasını çok ağır bulduğunu ifade etti.

Arjantin basınına yaptığı açıklamada, verilen cezayı korkunç olarak nitelendiren 56 yaşındaki futbol adamı, "FIFA Başkanı Gianni Infantino ile bu konuyu konuşacağım. 4 maç çok fazla. Messi'nin savunmasında söylediği sözler de çok önemli. Bence bu durum, kararı değiştirebilir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER