İzlanda millilerin bu hareketini konuşuyor! Övgü yağmuru...

İzlanda maçında seremoni için sahaya çıkan minik İzlandalı futbolseverlere üşümemeleri için eşofmanlarını veren milliler övgü yağmuruna tutuldu.

İzlanda millilerin bu hareketini konuşuyor! Övgü yağmuru...

Türkiye, Dünya Kupası elemelerinde İzlanda'ya yenilse de, rakip taraftarların sempatisini topladı. 

Maç öncesi seremonide ay-yıldızlı futbolcular, kendileriyle sahaya gelen miniklerin üşüdüğünü görmüş, eşofman üstünü çıkararak çocuklara vermişti.TÜRKLERİN KOCA KALBİ VAR

Morgunbladid ve Visir gibi ülkenin önde gelen gazeteleri konuya yer ayırırken, internet sitelerinde de bu haberi üst sıralarda kullandı. Morgunbladid "Türk futbolcuların koca birer kalbi var" ifadesini kullandı.

"Düşünceli Türk futbolcular" başlığını kullanan Visir'deki yorumda ise şu ifadelere yer verildi: "İzlandalı çocuklar üzerlerinde formayla sahaya çıkmışlardı. Türk futbolcular ısınmaları için kendilerine eşofman üstlerini verdi. İyi bir hareket".


VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...


İZLANDA CUMHURBAŞKANI'NDAN TEŞEKKÜR

İzlanda Cumhurbaşkanı Gudni Johannesson, bu davranıştan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: "Reykjavik Ulusal Stadımız'daki dostça yakınlığınızdan dolayı size teşekkürlerimi bildiririm. İyi bir maç izledik, iyi bir ruhla oynandı. Maç öncesi ve sahada soğuk bir hava vardı. Oyuncularınız mantolarını vererek kendileriyle birlikte sahada olan çocukları ısıttılar. Bu güzel jestle aynı zamanda İzlanda halkının da kalbini ısıttılar. Zaten sahadaki o pozitif görüntü de her şeyi anlatmaya yetiyordu". 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER