Hakan Çalhanoğlu'na büyük bir şok daha!

Milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu, CAS'tan gelen 4 aylık men cezasının şokunu atlatamadan büyük bir sorunla daha karşı karşıya kaldı.

Hakan Çalhanoğlu'na büyük bir şok daha!

Bundesliga ekibi Leverkusen kurmayları, Trabzonspor'un şikayeti üzerine dör ay sahalardan men ve 100 bin Euro da pra cezasına çarptırılan Çalhanoğlu'na dört aylık maaşını kesmek konusunu görüşmek için yarın (Pazartesi) toplanacağı belirtildi.

FİFA'nın verdiği cezayı CAS onaylayınca Hakan Çalhanoğlu dört ay sahalardan men cezası aldı. 100 bin Euro da para cezasına çarptırıldı. Cezanın gerekçesi ise Hakan'ın 2011 yılında Trabzonsporla yaptığı sözleşmenin gereklerini yerine getirmemesi. Hakan Trabzonspor ile sözleşme imzaladıktan sonra o dönemde formasını giydiği Karlsruhe ile anlaşmasını yenilemişti. Hakan'ı şimdi yeni bir sıkıntı daha bekliyor. Kulübü Leverkusen, dört ay boyunca forma giyemeyecek olan Hakan'ın durumunu görüşmek üzere pazartesi toplanacak.

ÜCRETİ KESİLECEK Mİ?

Leverkusen yöneticileri pazartesi günü yapacakları toplantıda Hakan'ın dört ay boyunca oynayamayacak olmasından dolayı ödeyecekleri aylık ve sabit ücretinden kesintiyi ele alacak. Hakan Leverkusen'de maç başına ücret ve puan primi dışında aylık ve yıllık sabit ücret de alıyor. Yönetim, dört ay boyunca forma giyemeyecek futbolcunun ücretinde ne kadar kesinti yapacaklarını ve buna hakları olup olmadığını ele alacak.

Konuyla ilgili konuşan Leverkusen Kulüp Müdürü Michael Schade “Bizim dahil olmadığımız bir durum. Konuyla ilgili cevaplanması gereken çok soru var. Hakan'ın antrenman durumunu açıklığa kavuşturmamız lazım. Ücret durumunu görüşeceğiz. Konunun muhataplarıyla görüşmeler yapılacak. Hukukçularımız da hazır bulunacak” dedi.  

VÖLLER'DEN SUÇLAMA

Leverkusen Sportif Direktörü Rudi Völler ise Türkiye'yi ve Türk kulüplerini sıklıkla sözleşme maddelerine uymamak ve futbolcu ücretlerini ödememekle suçladı. Völler “Aslında Türkiye'den ve Trabzonspor'dan Hakan'a yönelik tutum bu kadar üzücü olmazsa çok komik. Bu ülkede sözleşme maddelerine ve ücret ödemeleri konusunda verilen sözler çok sık yerine getirilmiyor” dedi.  
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER