Hakan Çalhanoğlu cezanın ardından ilk kez konuştu

FIFA'nın verdiği 4 ay futboldan men cezasının ardından sessizliğini bozan Hakan Çalhanoğlu konuştu.

Hakan Çalhanoğlu cezanın ardından ilk kez konuştu

Bayer Leverkusen’de forma giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, FIFA’nın verdiği 4 ay futboldan men cezasının ardından Alman Express gazetesine konuştu. Babasının Trabzonspor ile transfer görüşmesi yaptığını tesadüfen öğrendiğini belirten Çalhanoğlu “17 yaşındaydım ve Karlsruhe takımında oynuyordum. Babamın Darmstadt kentindeki bir restoranda Trabzonspor temsilcileriyle buluştuğunu arkadaşımdan tesadüfen öğrendim” dedi.

Babasının Trabzonspor yönetimi ile 2011 yılında yaptığı görüşmeden haberi olmadığını sözlerine ekleyen Hakan Çalhanoğlu “Bana ne görüşmeden söz etti ne de Türkiye’de futbol oynamak isteyip istemediğimi sordu. Sadece önüme bir belge getirdi ve imzalamam gerektiğini söyledi. Kültürümüzde babanın sözü geçer. 17 yaşındaydım ve bunun nereye varacağının bilincinde değildim. Sadece futbolu düşüyordum. Babama güvendim” dedi.

Böyle bir şeyin bir kez daha başına gelmeyeceğini vurgulayan Hakan, şu ifadeleri kullandı:

“Kariyerimde çok şey yaşadım. Bu olay beni daha da güçlü yapacak. Menajerim Bektaş Demirtaş'a ve her şeyimle ilgilenen Rabii Salhi’ye güveniyorum. Bu olay beni etkiledi. Yaşananlar babamı da üzdü. Babam, bundan sonra kariyerime karışmayacak. Teknik direktör Roger Schmidt ile de konuştum. Kendisi bana futbola konsantre olmamı söyledi.”
 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 02:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER