Dursun Özbek: Eğer yapamazsam bu işi bırakacağım!

Dursun Özbek, Riva ve Florya’nın satışının oylanacağı genel kurul öncesi divanda konuştu.

Dursun Özbek: Eğer yapamazsam bu işi bırakacağım!

Ünal Aysal’ın Riva için onay alamayınca başkanlığı bıraktığını da hatırlatan Özbek’in bu sözleri “ret” kararı çıkarsa istifa edeceği şeklinde yorumlandı.

Galatasaray’ın 22 Ekim’de yapılacak ve Emlak Konut’la anlaşılan ön protokol gereği Riva ile Florya arazilerinin satışının oylanacağı genel kurul öncesi başkan Dursun Özbek, divan toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kulüp tarihinin belkide en önemli kongresi olacağının altını çizen Özbek, “500 milyon dolar borcu olan Galatasaray’ın bu durumdan kurtulması lazım. Eğer mali bağımsızlığımızı sağlarsak, kulübü rahatlıkla yönetebiliriz. Bu durumda yeni kaynak yaratmak zorundayız” dedi.

Genel kuruldan onay çıkmazsa devletle yapılan anlaşmanın gerçekleşmeyeceğini ve bu durumda kulübün mali krizden kurtulamayacağını vurgulayan başkan, “Riva’dan 300 milyon dolar, Florya’dan ise 200 milyon dolar kazanacağız. Artık tesislerimizi daha geniş bir yere taşımalıyız. Emlak Konut’a, ‘Bize yeni tesisimizi yapın, Florya’yı öyle teslim edelim’ dedik ve kabul ettiler. Çok güzel bir yeri takas olarak almak üzereyiz. Eğer genel kuruldan geçerse Galatasaray’ın önünde çok kuvvetli bir anlaşma olacak. Ayrıca geleceğe yatırım olarak fiyatı da makul olan 1-2 milyon metrekarelik bir arsa satın alalım dedik. Şimdi onun üzerine de çalışılıyor. Gelecek paranın yüzde 90’ını banka borçlarına diğer kısmını da yeni arsa için harcamayı planlıyoruz. Benim buradan taahhütüm; ben bunu yapmazsam, bu işi yapmayacağım!” diye konuştu.

Dursun Özbek’in bu sözleri ve konuşmasının başında Riva için onay alamayan Ünal Aysal’ın görevi bıraktığını hatırlatması, genel kuruldan onay çıkmazsa görevi bırakacağı şeklinde yorumlandı. (Habertürk)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER