Donal Trump'a tepkiler dağ gibi! Şimdi de Gregg Popovich...

ABD Başkanı Donald Trump'a bir tepkide ünlü antrenör Gregg Popovich'den geldi.

Donal Trump'a tepkiler dağ gibi! Şimdi de Gregg Popovich...

ABD'nin 45'inci Başbakanı Donald Trump'a tepkler her geçen gün büyüyor NBA tarihinin en başarılı antrenörü olarak gösterilen Gregg Popovic,Trump'a adeta ateş püskürdü.

San Antonio Spurs'un tecrübeli koçu Gregg Popovich, engelli bir muhabirle alay eden ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili bir açıklama yaptı. Başarılı koç 2015 yılında henüz Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayıyken, Güney Carolina'daki seçim konuşmasında, “konjenital eklem sendromu” bulunan New York Times muhabiri Serge Kovaleski'yle alay etmişti.

Trump'ın başkan seçilmesinin ardından duygularını ifade eden Popovich şu ifadeleri kullandı: "Şu an da bir müslümanın, bir kadının, bir Afro-Amerikalı'nın, bir Hispanik'in, bir engellinin kendini nasıl hissettiğini düşünemiyorum bile.

Ben gelişmişlik seviyemizden bahsetmiyorum. Engelli bir adamla alay etmekten bahsediyorum. Hangi gelişmişlik seviyesinde olursan ol, o (Donald Trump) başkan seçildi. Ülkemizi yönetiyor, midem bulanıyor"

ABD geçtiğimiz günlerde Donald Trump'ın kararıyla 8 müslüman ülke, İran, Irak, Suriye, Sudan, Libya, Somali, Sudan ve Yemen'e yönelik uyguladığı vize yasağından dolayı dünya çapında tepki görmüştü.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 01:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER