Dick Advocaat'tan operasyon sinyali

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat 1-1 sona eren Fenerbahçe - Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası soruları yanıtladı.

Dick Advocaat'tan operasyon sinyali

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'ın maç sonu açıklamaları şöyleydi:

"BÖYLE DEVAM EDEMEZ"

"Hayal kırıklığına uğratıcak bir sonuçla ayrılıyoruz. Biz içerdeki 3 maçtan 2 puanla ayrıldık. Neyin yanlış olduğunu bulmalıyız. Bu konu hakkında bazı fikirlerim var ancak bunu kulübün içinde tartışmalıyız. Oyuncularım aslında iyi çalıştı ancak kazanamadık. Bir çözüm bulmalıyız böyle devam edemez."

"YEDİĞİMİZ GOLDE DE BİRİLERİ UYUYORDU"

"Bahane kabul edilemez. Her takım sakatlıklarla karşı karşıya kalıyor. Bireyler hakkında konuşmak istemiyorum. Herkes işini yaptı ama yetmedi. İlk yarıda iyi bir görüntü çizdik. Böyle maçlarda ikinci golü atarsanız maçı bitirirsiniz. İkinci golü atmalıydık. Rakibimiz istediği kontratağı buldu ve golü attı. Yediğimiz golde birileri de uyuyordu"

Advocaat Manchester United maçının kendisine sorulmasına ise "Şu an kendimi bu maçı konuşabilecek durumda hissetmiyorum" yanıtını verdi.

İSTEMEZLERSE GİDERİM

Bir ara deneyimli muhabir Devrim Zengi'nin sorduğu soruya karşılık, "Sana bu soruları ki sordurtuyor bilmiyorum ama eğer işlerine gelmiyorsa yarından itibaren gidebilirm" dedi.

İşte o sözler:

Advocaat basın toplantısında ise olay bir açıklama yaptı. Hollandalı hoca, "Teknik direktörlüğün zor yanlarından biri, her zaman her düşündüğünü söyleyemezsiniz. Bazı oyuncularımın gelişebileceğini düşünüyorum, bazılarının ise gelişemeyeceğini düşünüyorum. Bazen öyle bir noktadasındır ki, Real Madrid için iyisindir ancak, Fenerbahçe için iyi değilsindir. Aralarda Hollanda'ya gitmeye devam edeceğim. Kontratımda yazılı olmasa gitme izni vermezlerdi. Yine aynısını yapacağım. Daha önceden ayarlanmış bazı hastane randevularım vardı. İşlerimi de hallettim. Kulübümüz daha iyisini bulabilirse, devam edebilirler. Ben kendim için değil, kulüp için buradayım" sözlerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2016, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER