Başkan Aziz Yıldırım: TFF istifa etmeli

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım %100 Futbol’da Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova’nın sorularını yanıtladı.

Başkan Aziz Yıldırım: TFF istifa etmeli

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım %100 Futbol’da Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova’nın sorularını yanıtladı.

Şekip Mosturoğlu: UEFA ile yaptığımız anlaşma 4 yıllık. İlk yıl 30 milyon, 2. yıl 30 milyon zarar etme hakkımız vardı. Bunu yerine getirdik.  Futbolcu satmadan alamamak, aslında bu zararla ilgili. Asıl hedef zarar etmemek, sıfırlamak. Bizim başlangıcımız 3 Temmuz. 3 Temmuz sonrası büyük ekonomik sıkıntı yaşadık. Bu zarar çok açık. Kur farkı zararı, bizim elimizde olmayan bir şey.

Aziz Yıldırım: UEFA kriterlerinde sıkıntı var. Bizim gibi orta sınıf ülkelerde mücadele etmeyle birinci sınıf ülkelerle mücadele etmek bir değil. Fransa'da 222 milyon euro bir oyuncu için bonservis ödendi. Bunun FFP ile ne alakası var? 

NEYMAR'IN TRANSFERİ LEGAL OLMAYABİLİR

Hiçbir legal olmayan gelir, şirketlere giriş yapamaz. Bu legal girişin de kabul edilebilir olması gerek. Bu 222'lik operasyunun karşısında yapılanlar da legal olmayabilir. Güç gösterisi var burada. Sporun geleneği içinde olan bir hadise değil bu.

Değişmeyen tek şey değişimdir. Aykut'un ben niye gittiğini de bilmiyorum. 3 Temmuz Fenerbahçe Cumhuriyeti'ne hem maddi hem manevi anlamda çok zarar vermişlerdir. Biz Metris'e gidince Fenerabahçe'de büyük bir boşluk oluştu. O süreçte Fenerabahçe'yi ayakta tutmak için Volkan Demirel, bazı futbolcular, Aykut Kocaman, Ali Koç ve ismini söyleyemediğim arkadaşlarım, hep beraberce Fenerbahçe'yi iyi günlere götürmek için çalışma yaptılar.

Dün akşam Antalya'ya gittik. Orada Fenerbahçeli insanlar vardı. 4 transfer yapacağız dedim. Çalışmalar neticesindeki pozisyonlar için söyledim. Daha fazla ama 4 tanesini alacak şekilde organizasyon yapıyorlar. Parasal bir sıkıntımız yok. Forma reklamını önümüzdeki hafta bağlamış olacağız. Bunlar da gelince bütçe belirli bir noktaya ulaşmış olacak.

Santrfor alacağız, orta sahaya hücuma dönük oyuncu alacağız. Sol bek için düşüncemiz yok ama olabilir de...

Lucas Lima Santos'un oyuncusu. Santos Lima'yı satmak istemiyor. Yüzde 70'i kulübün ve yüzde30'u diğer insanlarınç. Neymar'ın babası yeni devreye girdi. Neymar'ın babası Lima'yı PSG'ye götürecekti ama olmadı. Santos da satmadı.  Ben Arfa'nın kulübü ile 1 yıllı kdaha sözleşmesi var. 10 milyon brüte yakın alacağı olduğunu iddia ediyor. Kendi hesaplarına göre toplam 13 milyon Euro alacağını söylüyopr. Bunu aldıktan sonra sizinle oturup konuşurum diyor ve şartlarını o zaman söylerim diyor. Avukatı ve menajeri geçen sene oturup anlaştı ama PSG'ye gidersem gelmem dedi. Hakkaten PSG'ye gitti. Orada 6 milyon Euro net alıyor. 

Ben Arfa da Lucas Lima da şartlar uygun olursa transfer olabilir. Biz almak istersek alacak gücümüz de var. Bu problemleri çözeriz. Van Persie'de hayal kırıklığımız yok. İngiltere'de 80 bin kişi RvP diye bağırıyordu. Sakatlığında dolayı verimli olamadı. Bu sakatlığı da İtalyan menajer (Terrano) bizden sakladı. Şu anda elinden geleni yapıyor. Aykut hoca da ona çok sert bakıyor. 

Aykut hoca, şartlar oluyorsa Lens'in alınmasını istedi. Biz de o dönem bonservisiyle alamayacağımızı söyledik. 4 milyon Euro istedi başta. Son 3 milyon Euro'ya kadar indi. Biz 2.7 milyon Euro verdik. Çok isteseydik alırdık. Raporda kiralık olarak alacaksak faydalı olur, temelli alacaksanız sıkıntı yaşayabilirsiniz denmişti (Advocaat).

Türkiye'de spor kültürü yok. Hiçbirimizde yok bu. Taraf olmayı holigan haline getiriyoruz. Bizde ancak başarıya giderseniz tribünler doluyor. Bizde Başakşehir örnek. Başakşehir çok başarılı, stadı 15 bin kişi diyelim ama hiç dolu görmüyorsunuz. Yani bizde spor kültürü yok. Maça giden deşarj olmaya geliyor. O zaman spor seyircisi olmuyor. 

Biz kulüpler veya federasyonlar işlemlerin yapılması yönünde bilgiler sunmuyoruz. İnsanlar kendi işiyle ilgili rica ediyor, O da yapın diyor. Sporun bütün sorunlarını çözmemiz lazım. Bir türlü bu sağlanamıyor. Osman Bey de çözmezse bunları artık bilemiyorum. Eskişehir'de maç oynanıyor, bütün insanlar sahada, Antalya'da bütün insanlar sahada, Samsun'da bütün insanlar sahada. Müfettiş görevlendirmişler, bir şey çıkmaz. O meşaleler nasıl girdi oraya, kim soktu? Kim sorumluysa hesabını verecek. Federasyon organizasyon etmedi mi bunu? Hiç sorumlu değilmiş gibi davranıyorlar. Bütün sorumluluk TFF'nin, gereği neyse yapacak. Suçlu olanı tespit edecek. 3 final oynandı hep aynı şeyler. Orada Fenerbahçe var mı, Galatasaray var mı? Beşiktaş var bir tek karsısında Anadolu takımı. Sorun Fenerbahçe seyircisi filan değil. Passolig yapıştırıyorsun bana zorla, finalde uygulamayı yapmıyorsun.  TFF istifa etmeli.

YORUM VE GÖRÜŞLERİNİZİ SKYSKOR.COM FORUM SAYFASINA BEKLİYORUZ! TIKLAYINIZ...

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 02:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER