banner480

15. Uluslararası Golf Mad Pro-Am Turnuvası'na büyük ilgi

31.01.2018 tarihinde başlayan 15. Uluslararası Golf Mad Pro-Am Turnuvasına Antalya'nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'nde bulunan National Golf Kulübü ve Carya Golf Kulübü ev sahipliği yaptı.

15. Uluslararası Golf Mad Pro-Am Turnuvası'na büyük ilgi
Turnuvada Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ile profesyonel tur oyuncusu olan İrlandalı Damien McGrane ve İskoç Raymond Russell gibi isimler yer aldı. Turnuva, 3 Şubat Cumartesi düzenlenen gala ve ödül töreniyle sona erdi.

25 ülkeden 204 sporcu; bir profesyonel, üç amatör golfçüden oluşan 51 takımın aynı anda mücadele ettiği turnuvada dereceye giren profesyonel golfçüler toplamda 80 bin EURO para ödülünün sahibi oldu.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu turnuvanın son gününde yaptığı açıklamada golf milli takımlarında ilk hedefin Akdeniz Oyunları olduğunu belirterek, "Erkeklerden oldukça umutluyum. Kadınlarda da en kötü dördüncü oluruz" dedi. Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ile birlikte golf oynadı.



'SAYI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR'

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Ahmet Ağaoğlu, "Bu müsabakada sayı her geçen gün artıyor. Bu tür müsabakalar devamlılığı olduğu sürece talep de artıyor. İlk sene 10-12 takımla oynanmıştı. Şimdi ise 50'nin üzerinde takım var. Özellikle ağırlık yabancılarda. Golf turizmi açısından böyle müsabakalar son derece önemli. Bu müsabaka 15-16'ncı yılına giriyor. Kendine yer bulduğu, dışarıda da tanıtımı yapıldığı için katılımcı sayısı iki sahayı, bir oteli dolduracak sayıda. Bizim bu turnuvalar Turkish Airlines Open, Turkish Ladies Open, Turkish Airlines Challenge, bölgeyi ve golf sahalarını dünyaya tanıttı." dedi.



Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri törenle verildi. Serik BGA Golf Kulübü sporcusu Ali Altuntaş birinci olurken, 5 bin Euro ödülün de sahibi oldu.



Takımlar kategorisinde İrlandalı golfçüler Damien McGrane, Tom Muldoon, Kevin Commins ve Kieran Grant'tan oluşan takım birinci olurken İspanyol golfçü Juan Carlos Aguero Rozadilla ve Rus golfçüler Aleksander Kovalev, Sergei Berezin, Andrew Shultse'den oluşan takım ikinci, Ali Altuntaş, Andrev Azarov, Tanıl Esemenli ve Nevzat Habalı'dan oluşan takım ise üçüncü oldu.

Bayrağa en yakın vuruş ödülünü erkeklerde Kanadalı Tomasz Radzinski ile Belçikalı Patrice Huygens, kadınlarda ise Ayşen Erdoğan ve Belçikalı Veronique Van Hövel elde etti. En uzun vuruş ödülünü erkeklerde Alman Florian Huth ile Rus Aleksey Goncharov, kadınlarda ise Ayşen Erdoğan ile Estonyalı Mari Hütsi aldı.

Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Regnum Carya Otelleri ve OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, Abank CEO'su Kaan Güner, Katar Hava Yolları Müdürü Ahmet Ferit Aksun tarafından verildi.





Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2018, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482