Serdar Ortaç - Cımbız

Serdar ORTAÇ geçtiğimiz günlerde yeni albümü Cımbız’ı çıkarttı.

Albüm ile ilgili herkesin yorumlarını okudum. Herkes albümü olumlu yada olumsuz bir şekilde eleştirmiş ama bir yorum dikkatimi çekti ki Değerli besteci Günay ÇOBAN’IN kendi sosyal paylaşım hesaplarından birisinde paylaştığı görüşleri ilgimi çekti. Yorum yapmaktan ziyade biraz dalga geçme küçümseme olayına da kaçmış bu nedenle birkaç şey söylemeden kendimi tutamadım ne yazık ki. :)

Değerli Günay ÇOBAN’I Öncelikle bu güne kadar müzik dünyasına bıraktığı naçizde eserlerinden dolayı tebrik eder başarılarının devamını dilerim...


Serdar Ortaç bence anaokulu kitlesine de düşmüşse ne mutlu Serdar’a öyle değil mi? 7’den 70’e değil 3’ten 70’e yapmış ki bu Çıtayı düşürmek değil yükseltmektir.

Bir düzeltmem de yorumdaki şarkının bir mısra için olacak. O “az ye aşkım aklın gelişir” değil “az ye de aşkım beynin gelişir.”  Hani eleştirecekseniz bence sözleri de doğru yazın. Bir söz yazarı olarak size de bu yakışır öyle değil mi?


Bu adam bunca yıl beyin yakan bir sürü sözle insanları hoplatmış, eğlendirmiş, şarkılarını diline dolatmış

Örneğin;

  •  yar aynada güvenliğin ne melek misin gümüş söğüt dalı mı
  • neden çok üzerine düştüm yavrum şımarma dedim ama çıktın raydan
  •  Senin de yüreğin vardı doğduğunda. Söyle kim aklını aldı solduğunda? Solduğunda aklının alınması???
  • Aşkın çarşısında, durdum karşısında. Tuttum kollarından hasret çıkacak.
  •  Aşk bu kızıl ötesi, yaralı müzesi 


Dedi dinlendi de... 


Cımbız ile kaş çekmesi mi?, “Tilki çok seni korumam lazım” demesi mi? “Aşkım hayatın marka hep alış-veriş” demesi mi çıtayı düşürdü. 

Ben ve benim gibi Serdar Ortaç’ı yaklaşık 25 senedir dinleyen bir kaç arkadaş kendi aramızda da albümü eski albümleri kadar başarılı bulmamış olsak da bunu hakaret, alay etme boyutuna taşımadık ki siz bir müzisyen olarak sizinle aynı mesleği mesleğine ek olarak icra eden biri olarak bence eleştirinizi biraz daha saygı çerçevesinde yapabilirdiniz. Çıtayı anaokuluna düşürmüş gibi tabir kullanmanızı onca yıllık mesleğinize yakıştıramadım. 

Eleştirecek olursak bence herkeste bir şey buluruz tabii kimse 4:4’lük değil. Bir saygı çerçevesinde eleştirebilir herkes herkesi lakin böyle alay etme boyutu sizin gibi kocaman adama yakışmamış. 

Ha “sen avukatı mısın” derseniz. Değilim. O’nu sahipsiz bırakmayan bir dinleyicisiyim. 

Şunu unutmayın ne yazık ki bu isteseniz de istemeseniz de tüm sevmeyenlerine göre acı bir gerçek ki Türkiye’de SERDAR ORTAÇ diye bir isim var.

Ve yine ne yazık ki. “Serdar ORTAÇ Nefretle Sevilen Bir Sanatçı” :)


- Sizi tenzih ederek söylüyorum- 

Gündüz ağzınıza geleni söylediğiniz adamın şarkısıyla gece elinizde içki kop kop yapıp şarkısını söyleyip, yerinizde zıplatıp tempo tutuyorsunuz...  

Ne demiş Serdar ORTAÇ “Aşık Ol Hayatın Değişir”

Yeni albüm güzel ben beğendim. Dinleyin derim J

Sevgi ve Saygılarımla

YORUM EKLE