banner480

Şansımı Seveyim mi? 

Şansımı Seveyim mi? 
Her insan hayatında birkaç kere elini attığında kuruttuğu bir şey vardır :)
Bu filmde de onu izledik. Dün akşam Akmerkez’de Başrollerini Cem Gelinoğlu, Zeynep Tuğçe Bayat ve Gökhan Kıraç’ın oynadığı Şansımı Seveyim filminin galası yapıldı. Hayatımda ilk kez Açıkhava galasına gittim. Açıkhava sineması bile izlemeyen ben bundan sonra Açıkhava sinemalarına daha çok gitmeye karar verdim. 
Filmin galasına kim geldi kim gitti anlatmayacağım. Daha önce de yazmış mıydım hatırlamıyorum ancak ben kim gitti kim geldilerden ziyade filmden bahsetmeyi tercih ederim :) ama illa bir ünlü ismi ver derseniz de Ezgi Mola’yı görür gibi oldum :)
Bir insanın doğduğu günden bu yana gittiği yerde kül biten bastığı otu kurutan vb. başına gelebilecek tüm şansızlıkların esprili bir dille anlatıldığı ‘Şansımı Seveyim’ filminde; şanssızlığıyla tanınan Sebahattin (Cem Gelinoğlu), büyüdüğü mahalleye geri dönmesi ile film başlar. 
Bütün mahalleli şanssızlıkları mıknatıs gibi çeken Sebahattin'in dönüşü yüzünden çok endişelidir. Kim bilir başlarına yine ne işler açacaktır? Kadersizliğine boyun eğmiş olan Sebahattin, Yaprak'la (Zeynep Tuğçe Bayat) tanışınca talihinin döndüğüne ikna olur. Ama şanssızlık bu ya, Yaprak yıllar önce ah'ını aldığı Durmuş'un kız kardeşidir. Yaprak'ın Sebahattin'i kabul etmesinin tek yolu, Sebahattin'in kendisini Durmuş'a affettirmesidir. Ancak şanssızlıklar Sebahattin'in yakasını bırakmayınca, en yakın arkadaşı İzzet (Gökhan Kıraç) ile ümitsizce kaderini değiştirmenin ve Yaprak'a kendisini kabul ettirmenin yollarını aramaya başlar.
Ben aslında şanslı bir insanım ama arada yaşadığım şanssızlıklar da olmuyor değil hani. Bu filmde bence yok artık daha neler diyeceksiniz. :) kimileri derler “denizde balık olsam gelir de vapur çarpar.” “Bir kere de yüzümüz gülse dişimizde maydanoz çıkar” öyle bir şanssızlık bendeki derler. Şansınızı sevin, olumlu düşünün, evrene olumlu enerji yollayın :)
Yaşadığınız komik şanssızlıkları da aşağıya yorum olarak yazarsanız çok sevinirim
25-08-2017 Cuma günü gösterime girecek bu filme izlemeye mutlaka gidin derim. 
Şimdiden iyi seyirler. :)
Sevgiler :)
YORUM EKLE

banner481

banner482