Saçları uzatan formül

Saçlarımızı kısa sürede uzatan üstelik sağlıklı ve gürleştiren formülü açıklamaya başlamadan önce sizlere saç ve saç bakımı ile ilgili birkaç öneriden bahsetmek isteriz. Saçlarımız çoğunlukla birtakım yanlış yapılan davranışların sonucunda yıpranır, kırılır ve iyice cansızlaşarak adeta bize küser.

Saçları uzatan formül

Saçlarımızı kısa sürede uzatan üstelik sağlıklı ve gürleştiren formülü açıklamaya başlamadan önce sizlere saç ve saç bakımı ile ilgili birkaç öneriden bahsetmek isteriz. Saçlarımız çoğunlukla birtakım yanlış yapılan davranışların sonucunda yıpranır, kırılır ve iyice cansızlaşarak adeta bize küser. Eski formunu kaybetmiş ve canlılığını yitirmiş olan saçlar artık sağlıkla uzayamaz hale gelebilir. Saçların bu denli olmasının birçok ana nedeni vardır öncelikle bu etkenler bahsetmekte fayda var ki saçları mahveden yanlış uygulamalar aşağıda uzun uzun anlatılmaktadır;

Sık sık saç boyatmak
Sık sık saçları düzleştirmek, maşa yaptırmak vb.. uygulamalar
Kullanılan kozmetik ürünlerin saç derisine ve saç köklerine iyi gelmeyip ters etki yarattığı durumlar
Jöle, sprey vb ürünlerin saçlarda sıkça kullanılması ve bu tür maddelerin uzun süre boyunca saçlarda kalması
Bilinçsizce yapılan bazı saç için maske tarifleri
Yanlış yapılan saç tarama, fırçalama şekilleri
Saçları kırıklarla bırakmak ve saç kırıklarının uçlarını kestirmemek

Tüm bu uygulamaların dışında daha birçok etken faktör sonucu saçlar canlılığını kaybetmektedir. Saçlarınızın artık sağlıklı uzayabilmesi ve eski kaliteli saçlarınıza kavuşmanız için ağıdaki formülü uygulamanız yeterli olacaktır. 
Saçları uzatan formül;
- 1 çay bardağı kemik iliği
- bir fincan hakiki zeytinyağı
- 1 adet Bepanthen ampul
- yarım şişe badem yağı
- bir adet yumurta 
Bermari usulü olarak hazırlayacağımız kemik iliğini, kaynamakta olan bir tencerenin içerisine haricen büyük çelikten bir kabın içerisinde tencerenin içine sığacak şekilde yerleştirerek erimesini bekleyin. Kemik iliği tamamen eridikten sonra kemik iliğini bulunduğu tencereden ve ya kabın içerisinden alın ve diğer malzemelerle birlikte başka bir kabın içerisinde karıştırın. İyice homojen olan karışımı saçlarınızın dibine ve derisine doğru yedirerek masaj yapın. Daha sonra bir bone ile saçlarınızı kapatın ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Süre dolduktan sonra saçlarınızı güzelce yıkayarak durulayabilirsiniz. 
Bu karışımı haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınıza uygulayacağınız karışım en kısa zamanda saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatacak ve canlandıracaktır.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER