banner480

Metrobüs insan sağlığına zarar veriyor

Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahı Operatör Doktor Fatih Han Bölükbaşı, metrobüs yolcularının uzun ve kalabalık yolculuklarının sağlığa nasıl zarar verdiğini açıklaması büyük dikkat çekecek türden...

Metrobüs insan sağlığına zarar veriyor
Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahı Op. Dr. Fatih Han Bölükbaşı, yaptığı açıklama ile metrobüsün sağlığa zararlı olduğunu açıklaması dikkat çekti.

Metrobüsteki kalabalığın ve izdihamın kas tembelliğine yol açtığını belirten Bölükbaşı, kasların gerilmesinden ötürü adale spazmına sebebiyet verdiğini ifade etti.KEŞKE YOLCULAR BİRBİRİNE MÜSAADE ETSE

Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahı Op. Dr. Fatih Han Bölükbaşı, yolcuların birbirlerine sırasıyla oturma izni sağlamalarının kas tembelliği oluşmaması için yapılabileceği tavsiyesinde bulundu.

İşte Bölükbaşı'nın o sözleri; 

“Metrobüs veya otobüsle seyahat ederken bir yere tutunmak zorunda kalınıyor. Bu durumda kasların bir tarafında gerilme ve adale spazmı oluşuyor. Aynı şekilde oturmak da kas tembelliğine neden olabiliyor. Bu durum ağrıları sıklaştırır ve kronikleştirir. Şehiriçi uzun yolculuklarda yolcular birbirine yer verebilse, ‘Ben çok oturdum biraz da siz otursanız’ diyebilse her iki tarafın da sağlığı bakımından faydalı bir durum yaşanır”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482