banner480

Daha kolay hamile kalmak için yapılması gerekenler

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere vereceğimiz tavsiye niteliğindeki bu açıklamalar tamamen uzman doktorlar tarafından açıklanmış ve belirtilmiş bilgilerden oluşmaktadır. Çocuk sahibi olmak isteyip de  bir türlü hamile kalamayan kadınlar için öncelikle yapılması gerekenlerin başında eğer kötü alışkanlara devam ediliyorsa bu tür maddelerin kullanımının bırakılması gebeliğin oluşması ve devamı için oldukça önemlidir.

Daha kolay hamile kalmak için yapılması gerekenler

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere vereceğimiz tavsiye niteliğindeki bu açıklamalar tamamen uzman doktorlar tarafından açıklanmış ve belirtilmiş bilgilerden oluşmaktadır. Çocuk sahibi olmak isteyip de  bir türlü hamile kalamayan kadınlar için öncelikle yapılması gerekenlerin başında eğer kötü alışkanlara devam ediliyorsa bu tür maddelerin kullanımının bırakılması gebeliğin oluşması ve devamı için oldukça önemlidir. Sağlıklı bir gebelik geçirebilmek ve sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alabilmek için sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulmalısınız. Bunu açıklığa kavuşturduktan sonra gebelik için oluşması gereken bir diğer şart ise korunmayı bırakmaktır. Korunmasız ilişkiye rağmen evliliğinizin üzerinden bir sene geçtikten sonra hala hamile kalamıyorsanız bir sağlık problemi olma ihtimali yüksek olabilir. Mutlaka bunun için alanında uzman bir kadın doğum doktoruna gitmeniz ve tedavi süreciniz başlatmanız önerilmektedir. Yeni evli çiftlerde ise bebek özlemi duyuluyorsa ve anne baba olmak için neler yapabilirim diyorsanız aşağıda sizler için açıkladığımız yazımızı okumanızı ve uygulamanızı tavsiye ederiz. 

Korunmanın bırakılması gebeliğin oluşması için en temel şarttır. 

Gebelik düşünen çiftler için mutlaka anne adayının gebelikten en az iki ay öncesinden folik asit kullanmaya başlaması gerekir. 
Yumurtlama günlerinde ilişkiye girilmesi gebelik şansını arttırır.
Ayda 5 günden ibaret olan yumurtlama günlerinde gün aşırı ilişkiye girilmesi gebelik şansını artırmaktadır.
Düzenli bir cinsel hayatın yaşanması ve haftada en az 3 kez cinsel birliktelik olması
Cinsel birliktelik sırasında kayganlaştırıcı olması için tükürük, kremler vb ürünler kullanmayın. Bu tür maddelerin içerdiği kimyasallar erkekteki spermi etkisiz hale getirmektedir. 
İlişki bittikten sonra ayaklarınızı yerden yüksekçe bir yastık yardımıyla uzatın ve yarım saat kalkmayın. Poponuzun altına bir yastık koyar ve ayaklarınızı bu şekilde uzatırsanız daha etkili olacaktır.

Cinsel birliktelikten önce ya da sonra hemen duş almak ve yüksek ısıya maruz kalmak erkekteki spermleri öldürerek hareketsiz hale getirmektedir.
Stresten uzak durun ve hiç bir şeyi kafanıza takmayın, kendinize dert etmeyin. Stres en önemli faktör olarak gebelik şansını düşürmektedir.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482