banner480

Cinsel isteksizliğin şaşırtıcı 10 sebebi

Mutlu bir birliktelik için mutlu devam eden bir cinsel hayatın aktifliği de oldukça önemlidir. Cinsel hayattaki isteksizlikler, sorunlar ve tüm bu faktörler ilişkiyi bitirmeye götüren ve birçok soruna yol açan durumlara neden olmaktadır.

Cinsel isteksizliğin şaşırtıcı 10 sebebi

Mutlu bir birliktelik için mutlu devam eden bir cinsel hayatın aktifliği de oldukça önemlidir. Cinsel hayattaki isteksizlikler, sorunlar vs. tüm bu faktörler ilişkiyi bitirmeye götüren ve birçok soruna yol açan durumlara neden olmaktadır. Cinsel isteksizliği artıran başlıca ana nedenleri aşağıdaki yazımızı okuyunca çok şaşıracaksınız. Tüm bu sorunlara dikkat ettiğiniz müddetçe cinsel hayatınızı da ilişkinizi de kurtarmak sizin elinizde. 

Sürekli kullanmakta olunan ilaçlar güçlü ağrı kesiciler, haplar cinsel isteksizliğe neden olarak hayatınızı olumsuz etkileyebilmektedir. Sizinde düzenli olarak kullandığınız haplarınız varsa mutlaka doktorunuza danışarak cinsel isteksizlik yaratıp yaratmadığını öğrenebilir gerekirse etkisi daha hafif olan tedavi edici ilaçları kullanmaya başlayabilirsiniz. Mutlaka bunun için doktorunuza danışarak hareket etmenizde fayda vardır. 

Stres; stres faktörü hemen hemen her şeyde olduğu gibi cinsel hayatta da olumsuz yönde etki edip çiftleri mutsuzluğa itmektedir. Stres altında olduğunuzun farkındaysanız mutlaka önce bir pskilojik terapi görmek için bir doktora gitmeli ve cinsel hayatınızı kalitesizleştiren bu sorunun tedavisine başlamalısınız.

Cinsel birliktelik sırasında kullanılan kozmetik ürünleri, parfümler, kremler, vb… bu maddelerden parfümü ele alarak açıklamaya başlayalım. Eşinizde parfüm kokusundan bile etkilenebilir ya da etkilenmeyebilirsiniz. Bir parfümün bu denli etkili olduğu bilinirken eşinizin parfümünüzü sevmemesi bile isteksizliğe neden olabilir. Kremleri ise alerjisi olan hassas bünyeye sahip kişilerin eşleri krem, losyon vb maddeleri sürdüğü zaman alerjik kaşıntı, kızarıklık yaparak isteksizlik uyandırabilir. 

Kilolarınızdan kurtulmak isterken başladığınız ağır diyetlerde sizin cinsel isteksizliğinizi artırmaya neden olabilir.

Uykusuzluk ve dinlenememek de cinsel isteksizlik yaparak çiftleri soğutan nedenler arasındadır.

Zararlı madde alışkanlıklarının tüketilmesi (sigara, alkol, vb…)

Eşler arasındaki iletişim problemleri yaşanması ve tartışmaların görülmesi. Bu yüzden bir çok çift kızgınlıklarından dolayı birbirlerine yaklaşmak istememekte ve birbirlerinden soğumaktadırlar. Araştırmalar sonucu gösteriyor ki, kadınların eşleriyle tartıştıklarında cinsel uyarıyı harekete geçiren libidolarının düşmeye başlaması cinsel isteksizliğe neden olmaktadır. 

Monotonlaşan hayatlar; sıradanlaşan hayatlar kişilerin her anlamda enerjisini alarak isteksizlik uyandırmaktadır. Hayatı sıradanlaşan çiftler her şeyde olduğu gibi cinsel hayatlarında da bir heyecan ve farklılık aramayarak aktif cinsel hayat yaşayamamaktadırlar. 

Teknolojinin kontrolsüz olarak kullanılması ve teknolojik aletlere bağımlı olma. 

Çocuklara karşı aşırı bağımlı olma ve eşini geri planda tutma eğilimi cinsel ilişkide isteksizliğe neden olur. Hatta bazı anne adayları da bu yüzden bebeklerini koruma içgüdüsüyle eşlerinden uzaklaşmaktadırlar. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482