banner480

Cinsel ilişki baş ağrısına iyi geliyor

Cluster Baş ağrıları olarak bilinen Küme baş ağrıları cinsel ilişki sayesinde rahatlayabilir. Cluster baş ağrıları yüzde 1 oranında görülmektedir. Ağrılar adı üstünde kümeler şeklinde oluşur, 1-2 hafta ya da 1 ay süre arasında değişir.

Cinsel ilişki baş ağrısına iyi geliyor

'Seks baş ağrısına iyi geliyor'


'Baş ağrısına ne iyi gelir?' sorusu bu sıkıntıyı çeken hemen her insanın sorunu haline gelmiş bir meseledir. Baş ağrısına iyi gelen doğal yöntemler nelerdir?

Baş ağrısını ilaç içmeden azaltmak mümkün mü? Baş ağrısı çeken kişiler ilaç içmeden doğal yöntemler uygulayarak da ağrıyı hafifletebilir ve ilaç bağımlısı olmadan da bu sıkıntıyı giderebilir.

Orgazm baş ağrısına iyi gelir

Cluster Baş ağrıları olarak bilinen Küme baş ağrıları cinsel ilişki sayesinde rahatlayabilir. Cluster baş ağrıları yüzde 1 oranında görülmektedir. Ağrılar adı üstünde kümeler şeklinde oluşur, 1-2 hafta ya da 1 ay süre arasında değişir. Peki bu tip ağrılar ne kadar sürede baş gösterir? Ağrılar kısa sürer fakat oldukça şiddetlidir. Ağrı göz etrafında gerçekleşir. Bu bölgede kanlanma ve aynı zamanda burun akıntısına neden olabilir. Ağrılar gece yarısı görülebilirken aynı saatte de ortaya çıkabilir. Ağrılar daha çok sigara ve alkol kullanan kişilerde görülür. Hastalığın nedenine gelince aslında sebebi çok kesin olmamakla birlikte sempatik adı verilen sinirlerde fonksiyon azalması ve parasempatik dediğimiz sinirlerde fonksiyon çokluğu tespit edilmektedir. Ağrı görüldüğü takdirde yapılan cinsel ilişki, sorunu çözmede dramatik olarak yarar sağlar ve ağrıyı kesebilir. Cinsel ilişki sempatik dediğimiz sinirlerin fonksiyon özelliklerini arttırır. Orgazm aynı zamanda küme ağrılarına da iyi gelir.

Cinsel ilişki baş ağrısını azaltır mı?

Cinsel ilişkinin mevcut baş ağrılarına iyi gelip gelmediği oldukça merak edilen bir konu... 

Peki cinsel ilişki baş ağrısına ne derecede etkili? Cinsel ilişkinin baş ağrıları üzerindeki etkisi negatif olarak görülse de gerilime bağlı olarak meydana gelen ağrılarda ilaç etkisi yaratabilir. 

Cinsel ilişkiye giren kişilerde migren ağrıları üzerinde negatif etkiler görülebilir ancak işin aslında psikolojik streslerin bulunduğu baş ağrıları, migrenden farklılıklar gösterebilmektedir.

Cinsel ilişkide yaşanan orgazm, aynı zamanda libidoyu arttırırken cinsel doyumu da zirveye çıkartır. Bu doyum esnasında vücut her zamankinden daha fazla gevşer ve rahatlar. Baş ağrısı çeken bir kişi cinsel ilişkiye girdiği dakikadan itibaren baş ağrısında bir azalma görecektir. Cinsel ilişkiye giren bir kişi rahatlama ve gevşeme sayesinde ağrılarından kurtulabilir ya da ağrılarında hafifleme görebilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 02:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482