Canan Karatay: Siz hep dolandırılıyorsunuz

Canan Karatay Kartal'da katılmış olduğu Kadınca Söyleşi programında ilginç açıklamalarda bulundu.

Canan Karatay: Siz hep dolandırılıyorsunuz

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Profesörü Canan Karatay İstanbul Kartal'da gerçekleştirilen Kadınca Söyleşi programında samimi ve şaşırtıcı açıklamalar yaptı. 

Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen “Kadınca Söyleşi" programına konuşmacı olarak katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Profesörü Canan Karatay, merak edilen konular hakkında izleyicileri bilgilendirdi. Kartal Belediyesi tarafından Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa ilgi oldukça fazla olurken programın moderatörlüğünü Sibel Çakı ve Burçin Şimşek yaptı.

Programda söz alan İç hastalıklar ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıklı beslenme konusunda önemli bir noktaya dikkat çekti. İnsanların endüstri firmaları tarafından dolandırıldığını söyleyen Canan Karatay, “Doğru beslenmiyoruz. Ben 2013 yılında 70 yaşımda bir kere dolandırıldım. Ama sizler her daim dolandırılıyorsunuz. Onun için bir kere endüstrinin size çocuklarınıza sunduğu en lezzetli denilen yiyeceklerin hiç biri hakiki besin değil. Fabrikanın ürettiği hiçbir şey doğanın ürettiği bir şeyle eşit olamaz. Buna ilaç da dahil her türlü besin de dahil. Fabrikada üretilen pakete giren ambalaj yapılan her türlü besinin içinde vücudumuzun ihtiyacı olan gerekli hiçbir ana öğün yok. Hakiki protein, sağlıklı yağ ve sağlıklı karbonhidrat yok. Hepsi tatlandırıcılarla katkılı kimyasallarla hepimizi oltaya getirmekle programlanmış. Fabrikalar bizim çocuklarımızın hamilelerimizin sağlığını düşünmek için kurulmamıştır. Sanki halkımızın ve bizim sağlığımızı düşünüyorlarmış gibi algı yaratılıyor. Herkes 1960'lardan beri endüstri için kendi sağlığından oluyor" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER