Bel inceltme teknikleri

Fazla kilolarınız var ve beliniz kalın mı? Üzülmeyin, sizi bel inceltme tüyoları hakkında bilgilendirerek daha ince görünmenizi sağlamak mümkün. Olduğumuzdan daha zarif ve daha zayıf görünmenin birçok kuralı vardır aslında.

Bel inceltme teknikleri

Fazla kilolarınız var ve beliniz kalın mı? Üzülmeyin, sizi bel inceltme tüyoları hakkında bilgilendirerek daha ince görünmenizi sağlamak mümkün. Olduğumuzdan daha zarif ve daha zayıf görünmenin birçok kuralı vardır aslında.

Giydiğimiz kıyafetlerin çizgileri, renkleri, desenleri, kumaşının dokusu, dikilişi, üzerimizde duruşu vs…  bunun gibi birçok tüyo ve ince detaylar sizin daha zayıf görünmenizi ve belinizin de olduğundan daha ince görünmesini sağlayacaktır. Kıyafetler dışında belimizin incecik görünmesi için dikkat edilmesi ve yapılması gerekenlerden birisi de doğru beslenme, spor ve bölgesel egzersizlere yönelik hareketler uygulamaktan geçer. Daha fit bir vücuda ve daha ince bir bele sahip olmanın yolları öncelikle sıkı bir beslenme programını hayata geçirmekle mümkündür.

Sabah kahvaltılarında yağsız, tuzsuz ve şeker içermeyen gıdalardan beslenerek yağ yakan yiyecek ve içeceklerle desteklenen kahvaltı menüsü güne zinde başlamak için ilk adımdan birisidir. Kahvaltılarınızda mutlaka haşlanmış bir yumurta, yağsız olmak şartıyla birkaç dilim beyaz peynir, yine tuzsuz olmak üzere zeytin, bir tabak dolusu yenilmesinde sakınca görülmeyen domates ve salatalık ile kahvaltı edilmelidir. Öğlen menülerinde ise haşlama ya da ızgara olmak şartıyla yağsız et ve tavuk gıdaları küçük bir porsiyon olmak üzere yenilebilir. Yanında bol bol taze sebzelerden yapılmış mevsim salatası tüketilmesi önerilmektedir.  Ancak kesinlikle öğlen yemeğinizin yanında şekerli ve de hamurlu tatlılar yememeniz gerekmekte üstelik de asitli ve de sağlıksız içeceklerden içmemeniz gerekmektedir.  Akşam yemelerinde ise sevdiğiniz sebzelerden yapılmış bir çorba ve yanında yine ızgara ya da haşlama et, tavuk eti ya da balık çeşitleri yenilmesi önerilmektedir. Akşam yemeğinize yine eşlik etmesi için salata ve hafif bir sütlü ve az şekerli ya da şekersiz olan sütlü tatlılardan yemenizde bir sakınca yoktur. Gün içinde yemek aralarında midenizin kazındığı anlarda ise atıştırmak için meyve ve sebze tüketebilir ve bol bol su içerek açlığınızı bastırmaya çalışabilirsiniz. 

Son olarak belinizi inceltmek ve daha ince bir bele sahip olmak için en önemli yapmanız gereken son şey ise mutlaka ama mutlaka spor ve bölgesel hareketlerdir. Özellikle mekik hareketleri ve bel kaslarını sıkılaştırmaya yönelik olan egzersizleri uygularsanız mutlaka kısa sürede istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER