Ayak mantarı için

Ayak mantarınız var ve çözümü bir türlü bulamıyor musunuz? Üzülmeyin! Bu yazımızda sizler için ayak mantarına çözüm getirecek açıklamalara yer vereceğiz.

Ayak mantarı için

Ayak mantarınız var ve çözümü bir türlü bulamıyor musunuz? Üzülmeyin! Bu yazımızda sizler için ayak mantarına çözüm getirecek açıklamalara yer vereceğiz. Uzman Dermatoloji doktorlarının da bilgisi ve tecrübelerine dayanarak sizlerle paylaşacağımız bu bilgiler tamamen güvenli ve de sağlık yönünden gerçek olan açıklamalardan oluşmaktadır. Ayak mantarı için önereceğimiz tarifleri uyguladığınızda göreceksiniz ki ayak mantarı sorununuz çözüme kavuşmuş ve eski şikayetlerinizden eser kalmamış olacaktır. Öncelikle ayak mantarı yani mantar neden olur onu açıklamakta fayda var. Mantar; nemli ve ıslak kalan bölgelerde terleme ve kapalı ortamın da etkisiyle kendiliğinden oluşan bir tür deri hastalığıdır. Uzun süre boyunca ayakta kalan ve iş,ini bu şekilde sürdüren kişilerde özellikle beden gücüne dayalı çalışan erkeklerde daha sıklıkla görülmekte olan ayak mantarı şikayetleri ayakların terlemesiyle birlikte sık sık değiştirilmeyip bu şekilde ayakta uzun zaman nemli çorabın ve ayakkabının kalmasıyla daha da mantarın yayılarak ayakların her yerine nüfuz etmesine nende olur. Ayak mantarı için evde uygulanabilecek yöntemler şunlar;

* Ayaklarınızın terlediğini hissettiğiniz anlarda mutlaka çorabınızı ve ayakkabınızı değiştirerek o şekilde işinizi yapmaya çalışın. Özellikle abdest aldıktan sonra ayaklarınızı kurulamadan kesinlikle çorabınızı giymeyin aksi halde ayak mantarı olmasanız dahi bir süre sonra ayaklarınızda mantar hastalığı görülmesi çok yüksek ihtimaldir.

* Ayaklarınızın altına vicks krem sürün. Ayaklarınızda mantar olan tüm bölgelere gece uyumadan önce ve de gün içinde işe gitmeden önce mutlaka vicks kremi sürerek temiz çorabınızı giyin ve bu uygulamayı 20 gün boyunca devam ettirin. Göreceksiniz ki bir aya kalmadan ayaklarınızda ki mantar gerileyerek eski sağlığına kavuşacaktır. Özellikle ayak mantarı dışında tırnak mantarına da iyi gelen vicks kremi aynı şekilde 20 gün boyunca mantar görülen tırnaklara uygulanırsa tırnak mantarını da yok ederek tırnakları eski sağlığına geri kavuşturur.
*  Aynı safa kremi sürerek ya da aynı safa otunun suyuyla yapılan tedaviler ayak mantarına çok iyi gelerek kalıcı çözüm sağlamaktadır.

* Aloe vera jelini mantarlı ayaklarınızın üzerine sürün ve bunu mantar hastalığınız geçene kadar devam ettirin. 

* Sarımsak dilimleyip mantarlı ayağınızın üzerine sarımsağı sürün ve üstüne çorabınızı giyip gün boyun bu sarımsağın ayağınızda kalmasını sağlayın. Bu şekilde kalıcı çözüm olacaktır. YORUM EKLE
YORUMLAR
emine
emine - 1 yıl Önce

aloe verayı sür sonra allerji ol doktora koş 1 hastalığın varken 2 olsun .....

SIRADAKİ HABER