banner480

Anne sütü kanseri etkisiz hale getiriyor

Anne sütünün birçok faydası olduğu biliniyor. Son araştırmaya göre ise anne sütünün içinde bulunan ve ‘Hamlet’ olarak bilinen maddenin kanser hücrelerini etkisiz hale getirdiği ortaya çıkarıldı.

Anne sütü kanseri etkisiz hale getiriyor

İsveç'te yapılan bir araştırma sonucu, anne sütünün içinde bulunan ve ‘Hamlet’ olarak bilinen maddenin kanser hücrelerini etkisiz hale getirdiğini ortaya koydu.

Gazete Habertürk'te yer alan habere göre; İsveç’teki Lund Üniversitesi’nden bağışıklık uzmanı Profesör Catharina Svanborg, keşfi antibiyotikler üzerinde çalışırken yaptığını açıkladı. Keşfe göre Hamlet enjekte edilen hastaların tümör ölümleri günler içinde etkisini gösteriyor. Svanborg, ''Hamlet’in kapasitesi büyülü gibi. Anne sütü ‘alphalactalbumin’ içeren bir protein ve bu boğaza ulaştığında kanserle mücadele ajanına dönüşüyor'' diye konuştu.

Ayrıca, yakın zamanda insanlar, anne sütünün cilde iyi geldiğini, bağışıklığı güçlendirdiğini ve yetişkinlerin de içebileceğini ortaya atmıştı. Vücut geliştirmeciler kas gelişimlerine yardımcı olduğunu, kemoterapi gören hastalar ise tedavinin yan etkilerinden anne sütüyle kurtulduklarını iddia etmişlerdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482