Nedir bu BitCoin?

Şimdi insanların bu kadar zaman konuşmasına ben de kayıtsız kalmayarak araştırdım giriştim nedir ne değildir. Zengin yapar mı? hatta yetinmedim ben de aldım ama öyle insanların yaptığı gibi evimi arabamı satmadım :) 100 TL'lik aldım alım yaparken 99TL'ye BitCoin aldım. an itibariyle 99TL'm 152 TL

İnsanların en iyi para kazandığı şey olur oldu BitCoin. Öncelikle buradan konuya girmeden öncelikle uyarıyorum. Yazdıklarımı yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. Yatırım yapılır mı nasıl yapılır acaba bu bir balon mu patlar mı gibi sorulara cevap bulamayacaksınız söyleyeyim.

Bu yazımı yazdığım an itibariyle 1 adet BitCoin 67780.95TL TL yani 17 473.9289 ABD Doları varın siz hesap edin siz bu yazıyı okurken ne oldu kim bilir :) aşağıya yorumlara yazabilirsiniz :)

Yaklaşık 10 yıl önce çıkarılmasına rağmen bir kaç yıl önce bile çok azda olsa bir BitCoininiz olsaydı şimdiye milyonerdiniz :) 2013 yılında bir ara arkadaşlar ile konuştuğumuz sırada 1 BitCoin fiyatının 150 TL olduğunu hatırlıyorum da 5 - 6 ay gibi kısa bir sürede 1500 TL'ye çıkmıştı. yani o zaman 5 adet BitCoin alsaydım 150 TL'den şu an 347.000 TL param vardı :) yani 750 TL hiçbir şekilde 5 yılda 347.000 TL olmazdı zaten durduğu yerde.

Ben böyle dedim diye oo iyiymiş daha gider bu diye yatırım yapmayın diye önceden uyarıyorum!

BitCoin nedir. bir kripto para ve ödeme sistemi. 2008 yılında dünyaya 9 sayfalık bir PDF belgesi ile dünyaya duyuruldu. Yazıyı yazan bile halen bilinmiyor. :) varın siz düşünün balon mu patlar mı?.. Satoshi Nakamoto hakkında dolu spekülasyon var. Ellon Musk olduğunu iddia eden var :) o derece..

bu belge parayı yeniden tanımlıyor. Belgede kişiden kişiye elektronik para sistemi "peer to peer" para gibi araçta aracıları ortadan kaldırıyor. Finansal organizasyonlar, bankalar. BitCoin dünyasında açık kaynak kodulu bir yazılım var. siz de böyle bir yazılımı kodları indirip inceleyip daha iyisini yapabilirsiniz. BitCoin tarzı 1300den fazla farklı para birimi var ve sürekli artıyor.

2017 yılı hiç tartışmasız BitCoin konuşulur hale geldi. ben size ufacık da BitCoin sözlüğü bilgilerini ileteyim.

Zengin olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu. Ben de artık 100 TL ile BitCoin milyoneri olurum beş on yıla :)

BTC: BTC bir BitCoin için kullanılan ortak bir semboldür. XTB simgesi de kullanılıyor.

Cüzdan: BitCoin ağındaki gerçek cüzdanınızdır. Cüzdanınız, blok zincire girmesi için BitCoin'lerinizi harcamanıza yarayacak özel anahtar (ya da anahtarları) içerir. Her BitCoin cüzdanı size kontrol ettiği toplam BitCoin bakiyesini göstererek istediğiniz kişiye istediğiniz miktarda gönderim yapabilmenizi sağlar. Ancak siz bu paranız kadar harcama yapabilirsiniz.

Bit: BitCoin'in kullanılan bir alt-ünitesini belirlemek için kullanılır. 1.000.000 bit 1 BitCoin'e eşdeğerdir. Bu ünite genellikle ücretlendirme ipuçları, satışlar ve hizmetler için daha uygundur.

BitCoin: Büyük harfle başlayan BitCoin, BitCoin konseptini ve kendisine ait bütün ağı ifade eder. Küçük harfle başlayan BitCoin ise, sadece miktar olarak BitCoin'i tanımlar. Örnek, "Bugün on BitCoin harcadım".

bu kadar işte sözlük dedim de TDK beklemediniz dimi :)

herkesin BitCoin ile zengin olacağı güzel günler dilerim. :)

Sevgi ve Saygılarımla,

YORUM EKLE
YORUMLAR
OGUZEMREBASLAR
OGUZEMREBASLAR - 2 ay Önce

teknololojiyorumu