banner480

Zahide Yetiş ekranlara veda ediyor

Show Tv ekranlarında sabah kuşağı programları arasında yer alan Zahide Yetiş’le seyircilerine üzücü haber. Ünlü program ekranlara veda etmeye hazırlanıyor.

Zahide Yetiş ekranlara veda ediyor

Show Tv’ de ekranlara gelen Zahide Yetiş’le isimli programda, farklı konularla ilgili gelen uzmanlar tarafından yapılan bilgilendirmelerle seyirciyi ekranlara kilitleyen programın bitirilmesine karar verildi.
 
Başarılı isim Zahide Yetiş’in sunduğu programa katılan konukların yapmış oldukları bilgilendirmeler, faydalı tarifler, psikolojik destekler gibi birçok alanda izleyenlerini ekran başında toplamayı başarıyor. Zahide Yetiş’le programını bitirme kararı alan televizyon yönetmeni, yeni bir sabah kuşağı programı için arayışlara başladı.
 
ZAHİDE YETİŞ’LE NEDEN BİTİYOR?
 
Sabah kuşağı programları içinde izlenme oranı en yüksek programlar arasında yer alan Zahide Yetiş’le yayından kaldırılıyor. Programın neden yayından kaldırılacağı henüz açıklanmadı ancak yeni program ve sunucusu için arayışlar başladı.
 
Zahide Yetiş’le programını sunuş şeklindeki samimiyet ve rahatlık nedeni ile ekranlarda ışık saçan başarılı sunucu tarafından konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Programın neden bittiği ise henüz bilinmiyor.
 
ZAHİDE YETİŞ KİMDİR?
 
1979 yılında Avusturya’nın Viyana şehrinde doğan Zahide Yetiş’in yurt dışında doğma nedeni babasının burs kazanarak okumaya Viyana'ya gitmesinden kaynaklanıyor. ‘Allah'ın emir ve yasaklarına uyan’  anlamına gelen Zahide adını ise babası vermiştir. Yeni evli olan annesi ve babası Viyana’ya gittiği için orada doğan Yetiş’in anne tarafı Yunanistan-Selanik, baba tarafı ise Kütahya'dan İzmir'e gelen aileler. Annesi ve babası çok küçük yaştayken boşandığı için babaannesinin yanında yan İzmir’de büyüyen Zahide Yetiş, lise öğrenimine kadar İzmir’de okudu. Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma, Şiir Okuma ve Kompozisyon yarışmalarında birincilikler elde eden sunucu, Lise eğitimini de İzmir Özel Fatih Koleji'de yaptı. Daha sonra 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü'nü kazanarak buradan mezun oldu.

Çocukluk zamanlarında TRT'de belgesel seslendirmeye başlayarak televizyonculuk hayatına adım attı. Reklam seslendirmeleri de yapan Zahide Yetiş, haber spikeri ve metin yazarı olarak da çalıştı. İzmir’de özel bir kolejde ‘Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon’ dersleri verdi.
 
TV8 kanalında yayınlanan ‘Kentlerin Dili’ isimli program yaptı ve bu sayede Türkiye'nin 25 ayrı şehrini dolaşarak yarı belgesel programını yaptı. Türkiye'nin ilk teknoloji programı olan 'İnternet TV' ninde sunuculuğunu yapan Yetiş, 'İnternet Dünyası' ismini verdiği bir gazete köşesi hazırladı.

TRT Kurumunda, İzmir ve Ankara televizyonlarında yayınlanan ‘Genç Gözüyle Tartışma’ , ‘İnternet TV’, ‘Türk Site’, ‘Gün Başlıyor’, ‘Şans Karesi’ ve ‘İzlenimler’ gibi birden fazla kadın, eğitim, kültür, eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu başarıyla yaptı.

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve üç sezon süren ‘Doktorum’ adlı programı ise Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile birlikte sundu. Daha sonra ATV ekranlarında ‘Zahide'yle yetiş hayata’ isimli programın sunuculuğunu yaptı.
 
Başarılı sunucu Zahide Yetiş, sunuculukdaki başarısının yanında kitap yazmada da oldukça başarılı. Zahide Yetiş’in ‘Dinle! Hayat Sana Fısıldıyor’ isimli bir de kitabı var.
  

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482