TRT World'den 15 Temmuz kitabı

Türkiye'nin ilk İngilizce haber kanalı TRT World 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bir kitap kaleme aldı.

TRT World'den 15 Temmuz kitabı

Türkiye'nin ilk İngilizce haber kanalı TRT World 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bir kitap kaleme aldı.

Editörlüğü Halil Berktay ve Pınar Kandemir tarafından yapılan 133 sayfalık "History and Memory: TRT World in the Face of July 15 Coup" (Tarih ve Bellek: TRT World'ün Gözünden 15 Temmuz Darbe Girişimi) isimli kitap, darbe girişimini tarihi bir analiz eşliğinde anlatıyor.

BÖLÜMLERİ

Ön sözü TRT Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından yazılan kitabın "Tarih" isimli birinci ana bölümü, Halil Berktay tarafından kaleme alınan "Ya kazansalardı?" makalesiyle başlıyor.

"Mecliste Direnme ve Dayanışma" isimli bölümü, FETÖ'nün bir dini cemaat ve hizmet hareketinden suç örgütüne dönüşümü, darbe girişimini Fetullah Gülen ve FETÖ'nün planlayıp düzenlediğini gösteren kanıtlar ve FETÖ'nün dört önemli ismiyle ilgili bölümler takip ediyor.

Kitabın ikinci ana bölümü "Bellek"te darbecilerin işgal ettiği TRT'deki çalışanların gözünden 15 Temmuz darbe girişimi, ilk saatler, sonraki gün, TRT World'ün darbe girişiminden nasıl etkilendiği anlatılıyor.

Kitabın sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TRT World haber kanalının resmi açılış töreninde yaptığı konuşmaya yer veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 00:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER