banner480

TRT Genel Müdürlüğüne İbrahim Eren atandı

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren TRT Genel Müdürlüğüne atandı.

TRT Genel Müdürlüğüne İbrahim Eren atandı

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren TRT Genel Müdürlüğüne atandı. 

TRT Genel Müdürlüğü için yapılan 56 başvuru arasından belirlenen 3  isimden biri olan Eren, Bakanlar Kurulunun seçimini yapmasının ardından  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla TRT'nin 17'nci genel müdürü oldu.

4 SENEDİR TRT GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINI YÜRÜTMEKTEYDİ

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İişkiler bölümünden 2004 yılında mezun olan İbrahim Eren, çalışma hayatına farklı şirketlerde yer alarak başladı. Daha sonra da medya prodüksiyon sektöründe ulusal ve uluslararası belgeseller, animasyonlar, tanıtım filmleri ve reklam çalışmaları ile birlikte birçok programın yapımcılığını yaptı.Eren, Türkiye'nin ilk uluslararası haber kanalı TRT World'ü kurdu.

Aynı zamanda İbrahim Eren, göreve geldiği günden bu yana Diriliş, Payitaht Abdülhamit, Filinta, Sevda Kuşun Kanadında, Yedi Güzel Adam, Seddülbahir 32 Saat ve Büyük Sürgün Kafkasya gibi ses getiren birçok projeye de adını yazdırdı.

RTÜK'ün 31 Mayıs'ta gerçekleştirdiği Üst Kurul toplantısında yapılan oylama sonucunda başvuran adaylar arasından İbrahim Eren'in de bulunduğu en yüksek oyu alan üç adayın ismi Başbakanlığa bildirilmişti."Bİ DÜNYA MAÇ" WWW.SKYSKOR.COM

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482